Son zamanlarda sıkça gündemde olan 5 yapay zeka aracını derledim. İşte hayatınızı kolaylaştıracak o araçlar:

INSPIROBOT
Yüksek kaliteli fotoğraflar, fotoğrafla uyumlu tavsiye, slogan ve cümleleri ile oluşturduğu görsel bütünlüğüyle listenin birinci sırasında yer almaya hak kazanıyor.

İlham almanın yanı sıra, görsel ile metinin ve metinin renk uyumu hakkında da ders verdiğine şüphe yok.

BEATOVEN
2 Hindistanlı arkadaşın kurmuş olduğu, müzik oluşturan yapay zeka aracında sizleri ezber bozan ritimler bekliyor. Verdiğiniz talimatlar doğrultusunda (şarkı türü, modu ve temposu) üretilen şarkının bestesini kendisi saniyeler içinde bulut tabanlı kaydediyor. Ay’da 15 dakikaya kadar indirme limitiniz ile ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Günümüz yapay zekalarının müzik oluşturması pek doğru bulunmasa da çoğu ilgili kişi için oluşturulan müzikler referans için iyi bir yöntem ve yol gösteren oluyor.

BRANDMARK.IO
Logo oluşturmak çoğu zaman eğlenceli olsada bu işi sık yaptığınızda sıkılmanız kaçınılmaz olabiliyor. Brandmark.io’yu kullanmak için marka adı ve slogan gibi bilgilerinizi girmeniz, belirtmek istediğiniz anahtar kelimler varsa onları da eklemeniz son olarak renk ve yazı stili seçerek yapay zekanın sizin için uygun bir logo üretmesini bekleyebilirsiniz.

THIS ARTWORK DOES NOT EXIST
Benim ilk keşfettiğim yapay zeka aracı “This Artwork Does Not Exist’ın oluşturduğu görseller, tasarımlarınızda daha çok texture, (doku, kıvam) pattern (model, desen) ve görsel manipülasyon için uygun ve oturaklı olacaktır. Diğer görsel oluşturan yapay zekalara nazaran, oluşan görseller için belirteceğiniz hiçbir seçenek yok. Tamamen sayfayı her yenilediğinizde yeni bir sanat eseri çıkarmakta ve genel renk paleti pastel olmakla beraber boyutu kare şeklindedir.

CYANETE.AI
Analiz ettirdiğiniz şarkının türünü, ritmini, gamını, ses dengesini, verdiği duygusunu ve şarkının benzeri olan (referans) diğer şarkıları sıralayan, hepsini bir infografiğe döken mükemmel bir yapay zeka aracı. Üstelik bu saydıklarımı şarkının uzunluğuyla orantılı şekilde saniyesi saniyesine gösteriyor. Yeni başlayacağınız bir müzik projesinde referans ölçüm olarak göstermek istediğiniz hali hazırda bir şarkı varsa buradan karşılaştırarak olumlu sonuçlar alabilirsiniz.