Son dönemde olan başarısız olan yöneticilerin hiçbiri başarısız olduğu kabul etmiyor. Egodan dolayı mıdır, bilinmez.

Ama herkes kendini bir şekilde başarılı ve işi bilen olarak görüyor.Bu yüzden başarısızlığı kabul etmek yerine başarısızlığı gölgeliyor.

Bu yöneticilerin yanında olan kraldan çok kralcı olan şahıslar var. Bu kişiler başa kim gelirse gelsin  onu destekler. Elbette bir yöneticiyi desteklemek olağan bir durumdur. Ama o yöneticiyi eleştirenleri ‘düşman ilan etmek’, dünyada galiba tek bizim ülkeye mahsus bir olay.

Beşiktaş şampiyonluk yarışına 2 senedir Ocak ayında veda ediyor.  Ama Başkan Ahmet Nur Çebi bu durum hakkında açıklama yapmıyor. Hatta Twitter’da bazı sohbet odalarında Beşiktaş’ı başarılı bile bulanlar vardı. Bu sezon olan puan durumu az gibi görünse de son dönemdeki başarılı oyunun mimarları Şenol Güneş, Aboubakar ve Mert Günok’tur. Kısa süreli başarı, başarı değil günü kurtarmaktır. Beşiktaş, Konferans Ligi’ne giderek günü kurtardı. Ama asıl soru şimdi sorulmalı: ‘’Bundan sonra ne olacak?’’

Beşiktaş, sadece erkek futbol takımı değildir. Bütün branşlarında bir başarısızlık söz konusu.

Geçtiğimiz senelerde şampiyon olan kadın futbol takımı bu sene play-off çeyrek finalinde elendi.

Erkek basketbol takımı küme düşmekten son anda kurtuldu.

Kadın basketbol takımı play-off çeyrek finalinde elendi.

Kadın Voleybol takımı 2.ligden 1.lige çıktı. Maalesef bu başarı sayıldı.

Üste üste şampiyonluklar kazanan Hentbol takımı play-off yarı finalinde elendi.

Özkaynak dediğimiz genç oyuncular değerin çok altında ya gönderildi ya da kiralandı.

Ama Beşiktaş için hiçbir şey bitmiş değil. Yeni sponsorluklar, altyapı oyuncuları, doğru yönetimle ligde ve Konferans liginde başarı serileri gelebilir. Ahmet Nur Çebi 2.başkan olduğu zaman Feda döneminden Şampiyonlar Ligi’ne namağlup olan süreci yaşadı. 

Yeter ki başarısızlığı kabul edip doğru zamanda doğru kararları alsın geç kalmasın.