Yusuf Fidan

Tüm Makaleleri

Yusuf Fidan

Kırşehir’de doğdu, ilköğrenimini bu şehirde tamamladıktan sonra Polis Koleji ve Polis Akademisi lisans eğitimi ile Kamu Yönetimi yüksek lisans eğitimini (TODAİE) Ankara’da tamamladı. Güvenlik bürokrasisinde yurdun çeşitli yerlerinde orta ve üst düzey yönetici ve Polis Akademisi-Polis Meslek Yüksek Okulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştı, 2016 yılında emekli oldu. Çeşitli özel eğitim kurumlarında Kamu Yönetimi dersleri vermekte.

2018 yılında Siyah-Beyaz yayınlarından “Evrim ve Bitmeyen Kapışma – Türk Eğitim Sisteminde Evrim” ve 2019'da Destek Yayınlarından "Eğitimde Çöküş- İnanç Eksenli Eğitim ve Sonuçları" isimli kitapları yayımlandı.

“Ülkemizde Polis İmajı ve Kimliği” konulu yüksek lisans tezi ve çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Eski polis müdürleri Moskova’da Nazım’ın kabri başında

Yazılarımda çoğunlukla günlük politika, hukuk, ekonomi ve eğitim ile ilgili gelişmeleri ele aldığımı düzenli okurlarım bilirler. Bu sefer ki yazım, benim için ufuk açıcı bir gezinin notları niteliğind...

İktidara tutunma paranoyası yasalara yansıyor

Geçtiğimiz hafta iktidarın “etki ajanlığı” yasa tasarısı tartışılmaya devam ederken bu hafta da Cumhurbaşkanlığı’nca değiştirilen “Seferberlik ve savaş hali Yönetmeliği” gündeme girdi.