Yusuf Fidan

Tüm Makaleleri

Yusuf Fidan

Kırşehir’de doğdu, ilköğrenimini bu şehirde tamamladıktan sonra Polis Koleji ve Polis Akademisi lisans eğitimi ile Kamu Yönetimi yüksek lisans eğitimini (TODAİE) Ankara’da tamamladı. Güvenlik bürokrasisinde yurdun çeşitli yerlerinde orta ve üst düzey yönetici ve Polis Akademisi-Polis Meslek Yüksek Okulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştı, 2016 yılında emekli oldu. Çeşitli özel eğitim kurumlarında Kamu Yönetimi dersleri vermekte.

2018 yılında Siyah-Beyaz yayınlarından “Evrim ve Bitmeyen Kapışma – Türk Eğitim Sisteminde Evrim” ve 2019'da Destek Yayınlarından "Eğitimde Çöküş- İnanç Eksenli Eğitim ve Sonuçları" isimli kitapları yayımlandı.

“Ülkemizde Polis İmajı ve Kimliği” konulu yüksek lisans tezi ve çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

“Vatan-Emek-Hürriyet” mücadelesi hep sürecek

19 Mayıs 2012’de kurulan ve 11 yılı aşkın bir süredir faaliyetini sürdüren Toplumsal gazetesi yaşadığı ağır ekonomik koşullar sebebiyle Ağustos 2023’te yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı.  

Diyanet’in dindar millet yaratma çabası hiç bitmiyordu…

Laik bir ülkede çok fazla gündemde olmaması gereken bir kurum olan Diyanet kendinden hep bahsettirmeyi bir şekilde başarıyor.

Laik Eğitim Siyasal İslâm’a emanet olunca…

Seçimlere giderken iktidar muhalefetin karşısına kendisinden çok ‘Devlet’i koyarken, bu ideolojik yapının çerçevesini inanç ve milliyetçilik kavramlarıyla sağlamlaştırmıştı.

Seçmen neden ve nasıl yanıldı?

Seçimler öncesinde hepimiz, ilk turda olamasa da ikinci turda Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olacağını düşünüyorduk, ama öyle olmadı.