Koşuşturmalı bir hayatın içerisinde zamandan kazanmak artık daha kolay...

Koşuşturmalı bir hayatın içerisinde zamandan kazanmak artık daha kolay... Birazdan açıklayacağım web siteleri çalışma hayatınızın ve sosyal yaşantınızın vazgeçilmezleri olabilir. 

SQUOOSH
Google tarafından oluşturulan Squoosh, yüksek boyutlu ve görüntü kalitesi yüksek olan görsellerinizin kalitesi bozulmadan istediğiniz şekilde sıkıştırmanıza yarıyor. Sıkıştırma oranı da epey yüksek oluyor. Şöyle ki 3mb’lık görseli 130kb’a düşürüyor ve görseli çok yakınlaştırıp bakmazsanız kalitede neredeyse hiçbir değişiklik veya bozulma olmuyor. Sıkıştırmak istediğiniz görseli yüklediğinizde kendisi yeteri kadar güzel bir sıkıştırma yapıyor, isterseniz ayarlarıyla biraz daha oynayıp daha çok sıkıştırabilir veya daha az sıkıştırabilirsiniz. Genelde web sitelerinin ve uygulamalarının yüklenme hızını iyileştirmek için kullanılır ama ben sitelerin yüklenme hızına gözle görülür bir yararı olduğunu görmedim.

AI GAHAKU
Sitenin asıl amacı, porte fotoğraflarınızı yüklediğinizde sizi bir rönesans tablosuna çevirmesi. Yağlı boya ile yapılmış gibi pastel renkler kullanıp sizleri bir sanat eserine dönüştürüyor. Benim kullanış biçimim biraz farklı, herhangi bir nesne veya mekân fotoğrafını dönüştürüyorum, ortaya çok güzel arkaplan olarak veya desen olarak kullanılabilecek görseller çıkıyor.

LOGOMARK
Logo yapmak için yeterli derecede işlevli olan bir logo yapma sitesi. Aklınızdaki logo fikrini önce kâğıda çizip sonra bu sitede daha görüntülenebilir hale getirince kullandığınız programda logoyu bitirebilirsiniz. Kısaca logo yapmak için güzel bir referans sitesi.

WORD2CLEANHTML
Word dosyanızdaki uzantıları (köprüleri) otomatik bulup silen çok işlevli bir web sitesi.

AUDACITY
Audacity ücretsiz ve açık kaynaklı bir ses düzenleme yazılımı. Genel olarak çevremde ses efekti ve mix yapmak için kullanılıyor. Arayüzü basit kullanılabilirliği ise hayli kolay. Ses kaydetme, düzenleme, dönüştürme, efekt ekleme, karıştırma gibi bir sürü temel şeyleri yapabiliyorsunuz.

NINITE
Ninite bilişim teknolojilerinin bir numaralı site aracıdır. Cihaza format atıldığında (tabir olarak fabrika ayarlarına dönüldüğünde) ninite yardımıyla cihaza gerekli bütün programlar kurulur. Kullanımı kolay olan bu siteyi sizde kesinlikle deneyebilirsiniz.