2015’ten beri yapılan seçimlere, referandumlara bir bakın. Tayyip Erdoğan hükümetlerinin bu seçimlerden hemen önce PKK ile mücadele başlattığını, halkı bu hava ile kandırarak oyunu aldığını görürsünüz.

AKP 2015 Haziran seçimlerinde Meclis’te çoğunluğu yitirmişti. Çünkü bundan önce PKK ile birlikte Çözüm Süreci denilen yıkım sürecini yürütüyordu. İktidarın gideceğini görünce Erdoğan hemen saf değiştirdi. Düne kadar pazarlık yaptığı PKK’lıların şehirlere bombalar yığmasını, caddelere hendekler kazmasını görmezden gelirken birden terör örgütünü düşmanlaştırıp halkı bununla korkutarak oylarını büyük oranda artırdı ve Kasım 2015 seçimlerinde yeniden hükümet oldu. Bu arada da polis, asker ve koruculardan 793 güvenlik görevlimiz şehit oldu. “Terör arttıkça oylarımız da artıyor!” diyerek  başkalarının kanı üstünden oy devşirdiklerini de itiraf ettiler.

Bu oyun, 2017’de, 2018’de, 2019 belediye seçimlerinde olduğu gibi tekrar edildi. Geldik 14 Mayıs 2023 seçimlerine. Aynısını yeniden sahneye koydu Erdoğan ve ekibi. Elbette ki yanında Devlet Bahçeli de vardı. Erdoğan, CHP’yi PKK ile ilişkili göstererek, bu iftiraya ilişkin sahte videolar hazırlatarak halkı yine kandırdı ve seçimi götürdü.

CHP SEYREDİYOR

2024 seçimi yaklaştı ya… Birden bire PKK yine saldırdı. İki gün içinde 12 evladımız şehit edildi. Korkarım ki ileride bu şehit haberleri daha da artacak…

Bakıyorum da sosyal medyadaki AKP trolleri bu  işte CHP’yi baş sorumlu göstermeye başladı. CHP beka sorunu diye saldıranlar var. Bir süre sonra meydanlarda AKP Lideri Erdoğan’ı da aynı şeyleri haykırırken görebiliriz.

Anlaşılıyor ki bu belediye seçimlerini de CHP’yi PKK ile bağlantılı göstererek kazanmaya çalışacaklar. Bu komploya karşı Kemal Kılıçdaroğlu 2023 seçimlerinde sessiz kalarak karşı tarafın haklı olduğu yönünde algı oluşmasına yol açmıştı ve bu pasif tutumu yüzünden hem kendisi hem Türkiye yitirmişti. Bakalım Özgür Özel ne yapacak?

2002’de tamamen etkisizleştirilmiş olan PKK’nın AKP döneminde Kürt kökenli oylar uğruna 2005’ten itibaren yeniden canlandırılarak Türkiye’nin başına bela edildiğini açık seçik söyleyebilecek mi?

Çözüm Süreci adı altında PKK’nın dağdan indirilip şehirlere yerleştirildiğini anlatabilecek mi?

Erdoğan’ın Oslo’da PKK  terör örgütü temsilcileriyle görüşme yaptırdığını dile getirebilecek mi?

PKK’lı teröristlerin açık açık Habur’dan Türkiye’ye sokulduğunu, örgüte yasallık kazandırıldığını gösterebilecek mi?

Erdoğan’ın emriyle askerin PKK’ya operasyon yapmasının engellendiğini  ve hatta PKK şehirleri bombalarla doldururken buna engel olunmadığını AKP Lideri’nin yüzüne vurabilecek mi?

CHP bunu yapmayıp bu suçlamaları duymazlıktan gelirse AKP bu seçimlerden de galip çıkar.

Yitiren de Türkiye olur; oldu da zaten…