Cihatçılar savaşı başladı: Yine çok sayıda ölü ve yaralı var

Suriye Ordusu'nun cihatçıları darmadağın etmesiyle kalanların arasındaki husumetler daha da büyüdü. Birbirine düşen cihatçıların kavgası artık savaşa dönüştü.

Orta Doğu 27.11.2020, 17:06 27.11.2020, 18:05
Cihatçılar savaşı başladı: Yine çok sayıda ölü ve yaralı var
Toplumsal Dış Haberler

Cihatçıların rant kavgası Suriye işgali başladığından beri gündeme geliyordu. Suriye Arap Ordusu'nun cihatçı çeteleri darmadağın etmesiyle birlikte kalanların arasındaki husumetler daha da büyüdü. Birbirine düşen cihatçıların kavgası artık savaşa dönüştü.

Suriye’de Resuleyn yakınlarındaki kontrol noktalarından birinde Türkiye destekli cihatçı gruplara bombalı saldırı düzenlendi.

Haseke kırsalında, Resuleyn ilçesi yakınlarındaki kontrol noktalarından birinde Türkiye destekli cihatçılara bombalı saldırı düzenlendi.

Yerel kaynakların devlet ajansı SANA muhabirine verdikleri bilgilere göre saldırı bomba yüklü araçla düzenlendi. Çok sayıda cihatçının öldüğü saldırıda bir o kadarı da yaralandı.

AFRİN’DE DE ÇATIŞMIŞLARDI
Benzer bir saldırı, geçtiğimiz Çarşamba Afrin’de de düzenlenmiş; yine bombalı araçla düzenlenen saldırıda çok sayıda terörist yaralanırken sivil halktan da zarar görenler olmuştu.

Yorumlar (0)