İsrail'in geçen hafta Suriye'deki İran konsolosluğunu vurmasının ardından bugün gece saatlerinde İran İsrail'e bir misilleme saldırısı gerçekleştirdi. 

İran'ın misillemesinin ardından Orta Doğu'da sular ısındı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, X hesabından bölgede devam eden gerilimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Özel, şunları söyledi:

Bölgemizi tehdit eden İsrail ile İran arasındaki karşılıklı saldırıları büyük endişeyle izliyoruz. Ortadoğu’da tansiyon bu denli yükselmişken tarafların gerginliği artıracak hareketlerden kaçınması çağrısında bulunuyoruz. Kurucumuzun “Yurtta barış dünyada barış” vasiyetini hatırlama ve sahiplenmemizin gerektiği bir dönemdeyiz. Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır. İnanıyoruz ki Gazze’de kalıcı ateşkes sağlanmadan bölgedeki tırmanmanın durdurulması ve çatışma riskinin azaltılması mümkün olmayacaktır. Bu çerçevede barış, huzur ve istikrarın sağlanmasının tek geçerli çözümünün 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulması olduğu inancımızı yineliyoruz.