09:14 Gündem

CHP Malatya Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Veli Ağbaba vergi düzenlemelerini içeren Kanun görüşmelerinde konuştu.

07:42 Politika

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun ABD Kongresi'nde yaptığı konuşmaya tepki gösterdi. ‘’Bu gece ABD Kongre’sinde bir utanç sirki izledik’’ diyen Gül, Netanyahu’yu ‘soykırım suçlusu’ ve ‘çocuk katili’ olarak niteledi.

9 saat önce Gündem
10 saat önce Gündem

Ankara'da Sakarya Caddesi'nde bir araya gelen Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi, Hayvan Yaşam Özgürlük İnisiyatifi üyeleri ve yurttaşlar yaptıkları basın açıklamasıyla sokak hayvanlarının katledilmesini öngören teklife tepki gösterdi. Meclis'e yürümek isteyen kitleye polis müdahale etti, 4 kişi gözaltına alındı.

11 saat önce Emek

TKP, “Holdinglerin mal varlıkları ve kârları halkımıza feda olsun” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında Rönesans Holding’in önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Emekçilerin hayatını çalan bu düzenin karşısında biz daha adil bir çözüm önerisi sunuyoruz. Büyük tekellerin mal varlıkları ve kârlarına el konacak" denildi.

11 saat önce Gündem

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmesine şart ileri sürmesine ilişkin Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan yanıt geldi. Fidan, “Biz güçlü bir ülkeyiz, çaresizlikten dolayı bir görüşme arayışı içinde değiliz, olgunluğumuzdan dolayı bir görüşme arayışı içindeyiz” iddiasında bulundu.

12 saat önce Gündem

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Heybeliada’daki İsmet İnönü Evi Müzesi’nde, Lozan Antlaşması’nın 101’inci yılı etkinliğinde “İsmet Paşa, gerekirse ölümü göze alarak, gerekirse oturup müzakere ederek ve en sonunda sonuç alarak o masadan kalkmayı bilmiş bir insandır” diye konuştu...

13 saat önce Gündem

Eski Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, Genel Kurul'da AKP'ye "hırsız" diyen DEM Partili Ali Bozan'a tokat attı, vurarak üstüne yürüdü.

14 saat önce KÜLTÜR SANAT

88 yaşında hayatını kaybeden Türk edebiyatının usta kalemi Ferit Edgü, Şişli Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

14 saat önce Gündem

Kılıçdaroğlu'yla ilgili bir açıklama yayımlayan Milliyetçi Demokratlar isimli grup, 7'nci CHP Genel Başkanı'na "Sen saltanatçı düzenin ne elini sıkarsın ne de yüzüne bakarsın. Hesapsız kitapsız dün de yanı başındaydık, bu gün daha da çoğalarak yanı başındayız" diye seslendi.