Açık açık 16 milyon insanı tehdit etti. Açık açık İstanbulluyu korkutarak oyunu almaya çalışıyor.

Kürsüden bağırıyor: “Şu anda bu ülkeyi biz yönetiyoruz. Şu anda İstanbul'da bulunan bu zat veya zevat böyle bir imkana sahip değil.”

Yani, “Ülkeyi ben yönetiyorum; ben İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu’nun değişmesini istiyorum. Ona oy verirseniz size hizmet gelmez!” diyor.

Hatay’da da aynısını söylemişti.

Cumhurbaşkanı unvanı da taşıyan AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan yapıyor bunu.

“Ben milli iradeyi takmam!” havalarında.

Üstelik cumhurbaşkanı koltuğuna otururken tarafsız davranacağına ilişkin çok ağır bir yemin etmiştir.

“… üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim."

Şimdi hem namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki tarafsız kalacağım diyeceksin hem de bir partinin adayını tutup onun rakibine demediğini bırakmayacaksın.

İşte bu durumu İstanbul halkının midesi kaldırmayacaktır.

Üstüne üstlük böyle açık açık tehdit edilirse halk başını eğmeyecek; 2019’da yaptığının aynısını yapacak; taraflı cumhurbaşkanı Erdoğan’a kırmızı kart gösterecektir.

Hakkında yalanlar söylenen, komplolar kurulan, mahkemelere verilip durdurulmaya çalışılan Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul halkı yalnız bırakmayacaktır.

Çünkü Erdoğan itiraf etmiştir. Elindeki yetkiyi kötüye kullanarak İmamoğlu’nu mağdur etmiştir.

Artık halkın gözünde İmamoğlu mağdur ve mazlumdur.

İstanbul halkı önceki seçimde yaptığı gibi mağdur olana sahip çıkacaktır.

Çünkü Başkan İmamoğlu bunca engellemelere karşın İstanbul’da olağanüstü bir başarı göstererek bu makamı doldurduğunu, işini çok iyi yaptığını göstermiştir.

İstanbullu: Hiçbir belediye deneyimi olmayan… Başında olduğu TOKİ’yi zenginlere villa yaptırmak için kullandıran… Çürük binalara para karşılığı ruhsat vererek insanları ölüme mahkum eden… İliç’teki felakete yol açan işlere onay veren Murat Kurum’a gereken dersi verecektir.

Verecektir; çünkü İmamoğlu gibi asil aday dururken Murat Kurum gibi Erdoğan’ın müdürlüğünü yapmak için görevlendirilen bir vekili başkanlık koltuğuna oturtmayacaktır.

REZİL OLACAK

Bir de partiden aldığı gücü kendi gücü zanneden, oturduğu koltuğu babasından kalma tapulu ev sanan sözde CHP’liler var. Bunlar  belediye başkanı olmuşlar; iki dönem, üç dönem kalmışlar. Şimdi değiştirilince isyan bayrağı çekmişler.

Bir örneğini Sarıyer’de görüyoruz. Üç dönem ilçede belediye başkanlığı yapan Şükrü Genç aday gösterilmeyince CHP’ye seçim kaybettirmek için bağımsız aday olmuş.

Olduğuyla kalacak…

Göreceksiniz rezil olacak…

Sarıyer’i AKP bağlantılı villacı müteahhitlere yağmalatan bu şahıs aday yapılsaydı bizler oy vermeyecektik.

Yeni aday Mustafa Oktay Aksu belediye deneyimi de olan güvenilir bir isim.

Sarıyer’de seçimi kolaylıkla kazanacak ve Sarıyer’i inşaat yağmacılarının saldırılarından koruyacaktır. Sarıyer halkı da bu yüzden gönül rahatlığıyla oyunu Sayın Aksu’ya verecektir.

Türkiye’yi Orta Çağ karanlığına sürüklemek isteyenlere bu seçimde hep birlikte dur diyec