İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım’da düzenlenen operasyon kapsamında, Dilan Polat ve eşi Engin Polat dahil 17 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Dilan Polat ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor! Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), aralarında Dilan Polat'ın şirketlerinin de bulunduğu 39 şirketteki işleri kaybetmemeleri için kayyum atamış ve kamu borçlarının ödenmesi için çalışmalara başlamıştı. Yapılan ön inceleme raporuna göre, tasfiye halindeki 3 firma üzerinden aile bireylerine ait şirketlere sahte fatura kesilerek 200 milyon lira para girişi sağlanmıştı.

Operasyonun ardından Dilan ve Engin Polat'a ait bir medikal şirketin Ankara'da başka bir firma adına isim hakkını devrettiği, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin liranın ise ortakların kişisel hesaplarına transfer edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Yapılan müdahale sonucunda 14 şüpheli tutuklanırken, 9 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

TMSF'nin atadığı kayyum, şirketlerin işleyişini sürdürerek çalışanların maaş alacaklarını düzenli olarak ödemeye başladı. Ayrıca, şirketlerin vergi ve SGK borçları ile diğer alacaklarını da karşılamak için çalışmalara hız verildi. Mahkemelerin kararıyla TMSF'nin kayyım olarak görevlendirildiği şirketlerin ürün satışları da yeniden başlatıldı. TMSF'nin yeni yöneticileri, müşterilere hizmette aksamaya neden olmamak ve gelirleri düşürmemek için özenle çalıştıkları belirtiliyor. Bu süreçte, şirketlerin e-ticaret siteleri üzerinden ürün satışlarına devam edilecek.