Balıkesir'in Edremit ilçesinin tanınmış simalarından Eski Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı, Balıkesir'in en büyük ilçesi Altıeylül Belediyesi'nde Koordinatör Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Bu yeni göreviyle ilgili olarak "Balıkesir'in tamamına hizmete ve desteğe geldim" dedi.

Edremit'teki performansıyla dikkat çeken Canlı, Altıeylül Belediyesi Başkanı Hakan Şehirli'nin yardımcısı oldu. Canlı, "Bir yanım Edremit'te kaldı. Edremit gibi büyük bir şehirde çok önemli deneyimler kazandım" diyerek duygularını ifade etti ve "Şimdi memleketim Balıkesir'de yeni bir sayfa açıyorum. Edremit'ten sonra en büyük ilçemiz Altıeylül'de hizmet etme imkanı bulmuş olacağım. Bizler yerel yöneticiler olarak bilgi ve tecrübemize nerede ihtiyaç varsa orada olmak durumundayız" şeklinde konuştu. Edremit'teki çalışma arkadaşlarına teşekkür etti Canlı, Altıeylül'de de uzun yıllardır tanıdığı bir isimle çalışacak olmanın mutluluğunu dile getirdi.

TAYFUN CANLI KİMDİR? 

Balıkesir'de doğup büyüyen Tayfun Canlı, lise eğitimini Balıkesir 100. Yıl Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladıktan sonra, Bilgisayar Mühendisliği alanında Plovdiv'deki University Technology'den lisans derecesi aldı. Plovdiv Üniversitesi'ndeki ilk lisans eğitiminin ardından Kamu Yönetimi alanında Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde ikinci bir lisans derecesi elde etti. Ayrıca, çeşitli konferans ve seminerlere katılarak Kurumsal Risk Yönetimi & Analizi, Strateji & Liderlik gibi konularda eğitim aldı. Girişimcilik ruhuyla ulusal ve uluslararası birçok organizasyonda Genel Koordinatör olarak görev aldı.

Edremit ve Balıkesir'in çeşitli kurumlarında aktif rol alan Canlı, bölgenin tanıtımı ve kalkınmasına önemli katkılar sağladı. 2024 yerel seçimlerinin ardından Altıeylül Belediyesi Koordinatör Başkan Yardımcısı olarak atanarak görevine devam etti.