Brezilya'nın kuzeydoğu bölgesinde düzenlenen Copa do Nordeste turnuvasında, dokuz eyaletten katılan kulüpler arasında oynanan bir karşılaşma, bombalı bir saldırıya maruz kaldı.

Sport Recife ile Fortaleza arasındaki mücadele 1-1 beraberlikle sonuçlanmış, ancak maçın ardından Sport Recife taraftarları, Fortaleza takım otobüsüne saldırdı.

Bombalı saldırıda, taşların yanı sıra bombaların da kullanılması sonucu 6 Fortaleza futbolcusu yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Yaralanan oyuncular arasında kaleci Joao Ricardo, sol bek Gonzalo Escobar, sağ bek Dudu, defans oyuncuları Titi ve Brítez ile orta saha oyuncusu Lucas Sasha bulunuyordu.

Fortaleza Başkanı Marcelo Paz, saldırıya dair bir video paylaşarak, oyuncuların hastanedeki durumlarını da gösterdi. Paz, tüm yaralı oyuncuların iyileşmesi ve saldırıya karışan kişilerin tespit edilip cezalandırılması gerektiğini belirterek, kulübün maçlara çıkmama kararı aldığını açıkladı.

Başkan Paz, "Joao Ricardo'nun kafasında altı dikiş var. Escobar'ın 13 dikişi var. Oyuncular iyileşene kadar ve sorumlular cezalandırılıncaya kadar Fortaleza'nın maça çıkmamasını destekliyorum. Bu, bir cinayet girişimiydi." şeklinde konuştu.