İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 20 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik jandarma tarafından düzenlenen “NARKOÇELİK-16” operasyonlarında 700 kilogram uyuşturucu madde ve 13 bin uyuşturucu hap ele geçirildiğini, 366 uyuşturucu satıcısının yakalandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu madde imalatçılarına ve satışını yapanlara yönelik jandarma tarafından düzenlenen “NARKOÇELİK-16” operasyonunda 700 kilogram uyuşturucu madde, 13 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini ve 366 uyuşturucu satıcısının yakalandığını bildirdi.

Resmi X hesabı üzerinden operasyona ilişkin bilgi veren Yerlikaya, “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek. Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca; 230 ekip ve 980 Jandarma personelinin katılımıyla Diyarbakır, Antalya, İzmir, Ağrı, Kastamonu, Amasya, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, Sakarya, Van, Bingöl, Aydın, Tekirdağ, Çanakkale, Hatay, Afyonkarahisar, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Kayseri olmak üzere 20 ilde ‘NARKOÇELİK-16’ operasyonları düzenlendi." dedi.