Merhaba sevgili okuyucular,  yeni bir yazıda hep beraberiz.

Memleketin gidişatı gördüğünüz gibi... Her gün çıkan haberlerde memur ve emekli maaşı konuşulmaya devam ediyor. Fakat son birkaç yılda oluşan %400-500'lük enflasyon, tüketim malzemelerinin artması kiraların artması konuşulmuyor...

Daha evvel söyledim yine söylüyorum; hiç kimse 1000 doların altında bir rakamla açlık ya da yoksulluk sınırını üzerine geçemez, bu mümkün değil. Dolayısıyla hükümetin bu rakamların üzerinde bir iyileştirme yapması gerekir. 

Bankalarda kredi kartlarına yapılan faiz uygulamaları ya da ihtiyaç kredilerindeki faiz oranlar -bazı bankalarda aylık %5'in üzerine geçmiş durumda-  birbirini tutmuyor. Üstelik ihtiyaç kredisi olarak 50 bin, 20 bin, 15 bin, 70 bin söylerken gibi rakamlarla insanların geçinmesi mümkün değil. Artık kredi ile insanların ihtiyaçlarını karşılaması da mümkün gözükmüyor. 

Yeni gelen kararlarla beraber gelen yeni vergileri de insanların bu ekonomik koşullarda ödemesi mümkün değil. Çeyrek asır önceki deprem vergileri hala üzerimizde. Bu sebepten bu vergilerin indirilmesi gerekmektedir.

 Öte yandan bayram ikramiyelerinden hala ses yok. Önce vergiler yükseltildi. Şimdi 1000-2000 liralık zamlarla insanların idare etmesi isteniyor. Yok efendim, artık bu kabul edilebilir bir durum değil...

Memlekete huzur gelmesi için dengelerin tutulması lazım... Size sesleniyorum ilgililer; bu işe el atın ve bu halkı yoksulluktan çıkartın!

Haftaya görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın.