İyi Parti'nin bir önceki genel başkanı Meral Akşener, iki gün önce AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Saray'da görüşmüştü. Saçını sarıya boyayan Akşener’in yeni imajıysa dikkat çemişti.

Akşener’in Erdoğan görüşmesi hakkında iki isimden de henüz açıklama gelmedi. İyi Parti’de genel başkan adayı olan ancak kazanamayan Ankara Milletvekili Koray Aydın, Meral Akşener'in Erdoğan ile yaptığı görüşmenin içeriğinin açıklanması çağrı yapmıştı.

Aydın, "Saray'a yanaşma veya iktidarla anlaşma" algısı uyandırması durumunda İyi Parti tabanında büyük bir kırılmaya sebep olacağını belirtmişti.

SIRADA BAHÇELİ Mİ VAR?

Konuyla ilgili Halk TV'de konuşan gazeteci Orhan Uğuroğlu, yeni bir iddiayı gündeme getirdi.

İyi Partili bir milletvekilinin kendisine mesaj attığını söyleyen Uğuroğlu, Meral Akşener'in kısa süre içinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile de görüşebileceğini öne sürdü. 

İddiasını ismini vermediği İyi Partili bir milletvekiline dayandıran Uğuroğlu şunları söyledi:

Görüşmede Bahçeli'nin de adı geçmiş. Ya Erdoğan teşekkür ederek 'Bahçeli'ye de gitseniz iyi olur' demiş ya da Akşener Erdoğan'a 'Sizi ziyaret ettim, Bahçeli'yi de ziyarete giderim' demiş.

Söz konusu bilginin İyi Parti kulislerinde birkaç gündür yayıldığını dile getiren Uğuroğlu, Koray Aydın'ın paylaşımının da bu söylentilerle ilgili olabileceğini öne sürdü.