Rusya Haberleri

Rusya haberleri ve güncel Rusya gelişmeleri, Rusya ile ilgili tüm video, Rusya fotoğrafları ve Rusya haberleri Toplumsal Haber sitemizde


Dünya

Rusya ile Batı arasındaki gerilimde öne çıkan Rus muhalif siyasetçi Aleksey Navalnıy’ın cezaevinde hayatını kaybettiği açıklandı.

Dünya

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, imzaladığı son kararname ile ordunun personel sayısını yüzde 15 oranında artışa gidilecek.

Dünya

Rusya Yüksek Mahkemesi, LGBT hareketinin yasaklanması yönünde gelen talebi onayladı.

Dünya

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın S-200 füzesiyle Kırım Köprüsü’ne saldırı girişiminde bulunduğunu bildirdi.

Spor

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın Kırım Yarımadası’nı 20 insansız hava aracı (İHA) ile hedef aldığı saldırının engellendiğini duyurdu.

Dünya

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Nijer'deki krizin çözümüne yönelik olası bir askeri müdahalenin, Sahel-Sahra bölgesindeki durumu istikrarsızlaştırabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Teknoloji

Rusya, su kaynağı aramak için Luna-25 uzay aracını yolladı.

Dünya

Ukrayna'nın Harkiv bölgesinde yer alan Kupyansk ilçesine bağlı 37 köyün zorunlu olarak tahliye edileceği belirtildi.

Dünya

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisinde, Karadeniz'de gerginliğin tırmanmasının kimsenin menfaatine olmayacağının ifade edildiği, taraflara savaşa son verme ve tahıl anlaşmasına...

EKONOMİ

Rusya Merkez Bankası, “mali piyasalardaki dalgalanmaları azaltmak” gerekçesiyle iç piyasada yıl sonuna kadar döviz alımını durdurma kararı aldı.

Dünya

Rusya’da, Moskova Bölgesi'nde optik ürün üretimi yapılan fabrikada yaşanan patlama nedeniyle 25 kişinin yaralandığı bildirildi.

Dünya

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Aleksey Zaytsev, Karadeniz Tahıl Girişimi ile ilgili Amerikan tarafının gerçekleri gizlediğini belirterek, Moskova'nın önceliklerinin hala...