Usulsüzlüklere susan bakanlık, bir çöp dilekçesiyle alarma geçti

CHP'li Hürriyet "Usulsüzlükler var dedik iki kez müfettiş istedik. Reddedildi ama çöp şikayet dilekçesine anında hakkımda müfettiş görevlendirildi" dedi...

Gündem 14.01.2021, 09:57 14.01.2021, 18:49
Usulsüzlüklere susan bakanlık, bir çöp dilekçesiyle alarma geçti
Toplumsal Haber Merkezi

İzmit'e 1,5 yıldır verdiği hizmetle takdir toplayan CHP'li Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 2016-2019 yılları arasında belediyede usulsüz atamalar yapıldığını tespit ettiklerini dile getirmiş ve hatta iki kez de İçişleri Bakanlığı'na soruşturma talep ettiklerine dair dilekçe göndermişti. Bu iki başvuru da reddedilmişti. 

Aynı İçişleri Bakanlığı, Başkan Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü  hakkında 'bir sokakta çöplerin düzenli toplanmadığı' gerekçesiyle ve "görevi kötüye kullanmak" suçlamasıyla soruşturma açıp müfettiş görevlendirdi.

JET HIZLA 'ÇÖP' SORUŞTURMASI
Fatma Kaplan Hürriyet de yaşanan hukuk skandalına isyan etti. Bakanlığın iki olay arasındaki farklı yaklaşımına "Şaka gibi" diyerek tepki gösteren Hürriyet, "Usulsüzlükler var dedik iki kez müfettiş istedik. Reddedildi ama çöp şikayet dilekçesi bakanlığa gitti ve anında hakkımda müfettiş görevlendirildi. Üstelik, görevi kötüye kullanmaktan" dedi ve ekledi:

Demek ki çöp şikayeti yolsuzluktan daha önemli. Halbuki yolsuzluk daha kötü kokar...!

Yorumlar (0)