Toplumsal Haber Merkezi

Sosyal medyada 23 Nisan'da "siyahi çocuğu Ekrem İmamoğlu'nun yanına götüren Alman ajanı" olarak linç edilen babaanne Handan Ercan, o güne ilişkin konuştu.

Efe otizmli bir çocuk. Her milli bayramda Taksim'e çıkarız. 23 Nisan'da Efe, İmamoğlu'nu gördü. Tutamıyorum, gitmek istiyor. İmamoğlu 'bırakın' diye işaret etti. Götürdüm. Özel bir çocuk olduğunu söyledim. 'Yanımda durabilir, mahsuru yok' dedi. İmamoğlu, Efe'ye 'Üsküdar'da akşam konser var, babaannen seni oraya götürsün' demiş. İşte bu kadar. Vay efendim, İmamoğlu'nun kulağına ne söylemişim... Beni Alman ajanı yaptılar. Olacak iş değil.

8 yaşındaki babası Türk, annesi Gineli, İstanbul'da doğup büyüyen Efe Ercan'ı İmamoğlu'nun yanına getiren babaannesi Handan Ercan; sosyal medyada çoğunun kimliği belirsiz troll hesaplarca Alman ajanı ilan edilmişti. 

"Jahrein" isimli kendisini Twitch yayıncısı olarak tanıtan bir sosyal medya trolünün ve Zafer Partisi il başkanlığının hedef göstermesiyle 8 yaşında bir çocuğun ailesiyle ilgili spekülasyonlar yapılmış; babaannesi ajan ilan edilmişti. 

jahrein

Imamoğlu Efe