'Saray çetesi'nin aforoz edilen mafyasından 6. video: Hürriyet gazetesini ben bastırdım

Sedat Peker, 6 Eylül 2015 gecesi Hürriyet gazetesine düzenlenen baskını bir AKP milletvekilinin isteğiyle kendisinin düzenlediğini söyledi.

Gündem 20.05.2021, 09:32 20.05.2021, 10:21
'Saray çetesi'nin aforoz edilen mafyasından 6. video: Hürriyet gazetesini ben bastırdım

Ülkücü çete lideri Sedat Peker, bugün yayınladığı 6. video ile yeni açıklamalar yaptı. Peker, kendisi hakkında iki gelişmenin kırılma noktası olduğunu, fitili ilk ateşleyenin Rubin'in "Tayyip Erdoğan sonrası oraya simge birinin seçilmesini sağlar. Arka perdeden de ülkeyi o yönetir" iddiası olduğunu söyledi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube'da "'Zaferin Büyüklüğü Mücadelenin Zorluğuyla Ölçülür" yayınladığı 6. video ile yeni açıklamalar yaptı. Sedat Peker, kendisi hakkındaki gelişmelerin fitilini iki olayın ateşlediğini söyledi. Peker, "Bu benim hikâyem. 1,5 senedir sıkıntıları ben yaşadım, o yüzden dolayı bana akıl vermeyin. O yüzden parça parça koparacağım, canları yakacağım" dedi.

Bugünkü videosunda Yıldırım Demirören'den de bahsedeceğini belirten Peker'in masasında bu kez Yılmaz Özdil'in 'Son Cüret' isimli kitabı vardı.

Sedat Peker, 6 Eylül 2015 gecesi Hürriyet gazetesine düzenlenen baskını bir AKP milletvekilinin isteğiyle kendisinin düzenlediğini söyledi.

Peker, kendisi hakkındaki gelişmelerin fitilini ise iki gelişmenin tetiklediğini söyledi, "Fitilin ilk ateşlenmesi Michael Rubin adında Amerikalı bir yazarın, yazdığı yazıyla oldu. 'Sedat Peker etki alanını bu şekilde geliştirmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrasında, Tayyip Erdoğan'a ihanet etmez' dedi. 'PanTürkizm görüşüne sahip bu kişi bu şekilde güçlenmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrası oraya simge birinin seçilmesini sağlar. Arka perdeden de ülkeyi o yönetir' dedi. Buna inanan ruh hastaları oldu, işin kötü yanı bizim arkadaşlarımız da gururlandılar, 'Artık seni dünyada insanlar daha iyi anlayacak, konumunu anlayacaklar' dediler. Dedim ki, bu tuzak, bize tuzak kurdular. Tayyip Erdoğan sonrasına kimin planı varsa bizi mahvedecekler dedim" ifadelerini kullandı.

Peker, ikinci gelişmenin ise Elazığ'da hayatını kaybeden askerlerin ailelerinin daveti üzerine yapacağı mitingin iptal ettirilmesi olduğunu söyledi. Mehmet Ağar'ın kendisini arayarak ve aynı gün CHP'nin de mitingi olduğunu belirterek "karışıklık çıkacak" dediğini aktaran, Elazığ ziyaretini iptal etmesini istediğini söyleyen Peker, şehit yakınlarının herkesten önce geleceğini belirttiğini, ziyareti iptal etmeyeceğini söylediğini anlattı. Peker devamında "Sonra şu anda hükümetin içinde bakanlık yapan bir beyefendi, o zaman özel kalem müdürü, kendisi benim bir yakınımla görüşüyor, 'Oraya gitmesin, karışıklık çıkacak' dedi. Yine olmaz dedim. Sonra valilikten karar çıkardılar, 'güvenlik' gerekçesiyle miting iptal oldu. İkinci kırılma noktası bu oldu. Herhalde boyun eğmediğim için bizi kullanışsız gördüler" ifadelerini kullandı.

éNamusu maaşı kadar olan bazı gazeteciler diyor ki; ‘Bu adamın anlattıklarına mı inanacaksınız?’" diyen ülkücü mafya Peker "Bu işleri cami hocası mı bilecek. Bu işler pis işler, pis işleri de pislikler bilir. Anlattıklarımın doğru olduğunu milyonlar biliyor. Halkı durduramazsınız. Anlatımlarımda ismi geçenler, sakın beni yalanlayacak şeyler yapmayın. Ben dersime çalışırım. Çok çalıştım. Yemin ederim sizi rezil ederim. Sokağa çıkamaz hale getiririm. Bana bunu yapmayacaksınız. Bileğimizi koyuyoruz ortaya. Ben kesmem tabi çünkü ben sağlamcıyım" ifadelerine yer verdi.

"HÜRRİYET'İ BEN BASTIRDIM"
Sedat Peker, Hürriyet gazetesinin basılması için AKP’li bir milletvekilinin “Bizim gençlik kolları bu işleri bilmez” diyerek kendisinden ricacı olduğunu ve saldırıyı gerçekleştirmeye yardımcı olduğunu açıkladı. Doğan medya satışı sürecinin bu saldırı ile başladığını ileri sürdü:

Hürriyet gazetesi… Sizin gazetenizi ben bastırdım. Suç ikrarı yapıyorum. Bastırtmadan önce gelen milletvekilinin telefon sinyallerine bakabilirsiniz. Milletvekili, ‘Bizim gençlik kollarından birtakım arkadaşlar gidecekler. Onlar profesyonel değil. Sen böyle artık… Ben gönderdim…’ Lan ne oldu maaşı kadar namusu olanlar. Savcılar işte ikrar, delil. Ben yaptım. Milletvekili söyledi… Aydın Doğan yaşlı adam. Bir taraftan ölüm korkusu sardı. Bir taraftan devam eden mahkemeyle… Lan senin oturduğun koltukta benim emeğim var. Ben pislik, siz temizlik he… Namussuzsunuz ulan. Pambukören… (Yıldırım Demirören’e sesleniyor) Seni adım adım takip edeceğim, Azerbaycan her şey…

'ERDOĞAN'I CEZAEVİNDE ZİYARET ETTİM'

Neden abi diyoruz, biz 25 küsür senedir abi diyoruz Tayyip abiye. Ben cezaevinde yatarken kendisiyle tanıştım, ziyaretine gittim. Yanımda Trabzonspor'un yöneticisini, yanımda milletvekili götürdüm, destek olmak için gittim. Oraya gittiğim için bütün düzenim bozuldu, Yılmaz ailesinin hedefi oldum, cezaevine gönderildim.

'DAHA BÜYÜK DELİL OLUR MU?'

AKP'nin gençlik kolları, Abdürrahim Boynukalın, milletvekili, bakan yardımcısıydı, şimdi ne yapıyor bilmiyorum. Bir röportaj yapıyor, sizin adınız da geçiyor gazeteci dövdürme olayı ve Hürriyet baskınında deniyor. Sedat Peker'in yaptırdığı anlaşılınca ben rahatladım diyor. Açın, bundan daha büyük bir delil olur mu?

'FETÖ KİM ULAN?'

Bir de diyorlar ki FETÖ'den bilgi alıyor, lan FETÖ kim ulan? Biz milyonlarca kişiyiz, belki senin arabanı süren şoför kardeştir, belki yemek getirendir, belki bahçıvan... Biz herkesten kalabalığız. Bu kez yolladığınız aracılarla beni kandıramayacaksınız.

Söyleyebilecek başka bir şeyiniz yok, FETÖ'den. Ben gazeteciliği çabuk öğrenirim dedim, bak dünyanın büyük gazetelerine haber oluyoruz. 

Pambuk Ören seni bırakmam, oturduğun yerde benim hakkım var. Sen benim evimden suç aletleri çıkmış gibi yayın yapıyorsun. Gerçi emanetçisin, yönetimde de hiçbir sözün yok.

Ben bu atağı yapınca, bizim Süslü Sülüman ve saz heyeti 613 kişiye dinleme kararı çıkardı. FETÖ'den aldı bilgileri dersiniz. Ben onlar gibi aptal değilim, göreceksiniz. 5 tane ayrı plan yaptım. Bu savaşın üç şeyi var, birinde ölürüm, diğerinde cezaevine giderim, diğeri hayatta kalırım.

Bana FETÖ derseniz insanlar bu yargılamaların hepsi sahte diyecekler. FETÖ'den en nefret eden adam. Aptallık yapma."

Peker, anlatımlarında Soylu ailesiyle ilgili yeni bazı iddialar da ortaya attı. Şöyle devam etti:

"Resul var, organizeden sorumlu emniyet genel müdür yardımcısı. Senin özel operasyon adamın. Geldik bir daha aslan Sülü. Bu dünyanın en büyük uyuşturucu operasyonu diye bir operasyon yaptınız ya. Gazetelerde herkese inandırdınız buna. Lan dünyanın en büyük operasyonunda yarım kilo uyuşturucu olmazdı, nerede bu uyuşturucu? Sayın savcılar, delilleriyle anlatacağım, dinleyin. O operasyonda Nevzat Kaya diye bir şahıs var, Yeniköy Motors'un sahibi. Operasyondan 10 gün öncesine kadar kendi bindiği arabada Süleyman Soylu'nun oğlunun ihtisaslı plakası var. Yani oradan geçer, buradan geçer. Yani İçişleri Bakanı'nın ailesine ait görünüyor ve durdurulmaz. Ayrıcaklıklı, benim gibi. Ben de öyleydim, şimdi küstüm benim ayrıcalıklarımı aldılar. 

Operasyondan 10 gün önce gidiyor, Engin, oğlu. Diyor böyle böyle büyük bir operasyon olacak, bu ihtisası iptal etmemiz lazım diyor. Tarihe bakın, operasyondan kaç gün önce. O Nevzat Kaya'nın aracının ihtisası 10 gün önce iptal edildi. Telefon irtibatları Engin'le ne zaman kesildi, 10 gün önce. Engin diyor ki, 5 milyon dolar verirsen seni bu dosyadan çıkarabiliriz. O da diyor ki ben onlara iki araba sattım niye para vereyim, anlamıyor. Operasyon oluyor, bunu da alıyorlar. Sonra karısı Engin'i arıyor. Bunlar dostlarına yaparlar, en güzel özellikleri, çok söveriz, boğ. 

Bu Resul var, bu operasyonu bir anlatayım, bizimkini de bağlayacağım. Bu operasyonda kaç kişi gözaltına alındı. Hiçbirinin Ankara ile bir alakası yok. Sen Ankara'dan bu operasyonu nasıl yapıyorsun, Resul, orada tamam. Bir de MASAK'ın başkanının avukat eşi hakkında FETÖ soruşturması diye bir şey yapmışlar. Adamı köle gibi yapmışlar, adam Hazine Bakanlığı'na bağlı, bu diyor gel, adam tak yanında. Masak raporunu çıkarıp Ankara'dan yapıyor, kim, Resul. Resul kim, bunun evlatlık. 

Suçun hiçbirinin Ankara'yla bir alakası yok, operasyon Ankara'dan. Bir buçuk yıl geçti, niye hala dava açılmıyor. Oğlu Engin ve senin saz heyeti, sanıkların hepsinin var 150, 150 milyon dolar parası. Hepsine gidiyorlar, işte bak senin işin çok tehlikeli ama hallederiz. Argo tabirle kesiyorlar milletin parasını. Dünyanın en büyük uyuşturucu operasyonu, asla gördüğünüze inanmayın kardeşim."

'5 TON KOKAİN'

Şeyi de anlatacağım, Zorlu binası var ya, senin kardeşin orada telefon dinleme tapeleri geliyorlar, orada milleti parçalıyorlar. Savcılar delil istiyor, gidin son iki ayda oraya hangi işadamları gelmiş. Bu adamın resmi bir unvanı yok, bu adam ne iş yapıyor orada, geleni kesiyorlar, gideni kesiyorlar.  Yav böyle böyle FETÖ'yle iltisaklı bir şeyine rastlanmış, ulan insanların FETÖ davalarına olan inancını yok ettin. Lan bana Sedat Peker örgütü olarak açın, cezadan korkan sizin gibi olsun.

Erdal Aras... Benim adamım diye gözaltına alındı. Herkes biliyor, benim adamım, sabıkalı. Sabıkası olan Erdal Aras'ı 14 oyla genel başkan seçildiğinde MKYK'ya üye sen yapmadın mı, sabıkası var, nasıl yaptın? Savcılar gelir bir gün, vallahi tutuklanacaksın, 10 tane en az ağırlaştırılmış müebbet alacaksın. FETÖ FETÖ, siz bu hale getirdiniz. FETÖ'nün çocuğu gibi dolanıyordun peşinde. Hep bu zenginler mi FETÖ'cü, senin ilgi alanına zenginler giriyor. Bak yine söylüyorum, adamlar Youtube'da çok etkili, sizin kanallardan daha etkili. Youtube'da onların karşısına bir denge oluşturun, dünya artık oralarda dönüyor, siz geride kaldınız.

Suriye açıklarında bir buçuk ton esrar yakalandı. Bir buçuk ton otun değeri 300 bin dolar. Lan 5 ton kokain yakalasana, bir buçuk ton esrar yakalandı filan. Lan paranıza bile kıyamıyorsunuz, derin Mehmet hastanede şimdi ona söylemeyeceğim.

'Soylu, İbrahim Kalın'ı takip ettiriyor'

Peker'in Süleyman Soylu'yla ilgili bir iddiası da İbrahim Kalın'ı takip ettirdiği şeklindeydi.

İbrahim Kalın buna destek veriyor. Bu İbrahim Kalın'ı takip ettiriyor biliyor musunuz? Günün bombalarından biri bu olsun. Senin haberin yok, sana kıyağım olsun. O Resul var ya, tak bir tanesi resimleri vermiş. Özel Kalem Müdürü Hasan Bey'i de takip ettiriyorlar.

Hadi, Mübariz'i korumak için haberler yaptığında kendini yaktın. Böyle bir şey diyen şerefsizdir diyor, bana şerefsiz diyorsun. Ne yapsaydım? Hadi'ye diyor ki, sen yürek mi yedin. Onu diyor Azerbaycan istedi, tutuklanmasını. Lan böyle bir şey olur mu? Azerbaycan istedi...

Çeçenistan'a geçmiş tarihlerde çok yardım yapardım. Sonra o terör grupları girdi, ben tamamen çekildim oradan. Rusya'nın baskısıyla beni tutukladılar, Sedat Peker şunu yaptı, bunu yaptı. O zaman Rusya istedi diye tutukladılar, lan suç var mı, delil var mı?

Sen DYP Genel Başkanlığı'na seçilirken, Erdal Aras var ya, benim eleman, öyle dediğiniz için diyorum, benim kardeşim. Bunu Sancaktepe Belediye Başkan adayı yaptı mükafat olarak. Çünkü genel başkan seçileceği zaman ben para yolladım, herkese dağıttı bizim paraları, delegelere. Zaman aşımına girdi, bir şey çıkmaz bundan. Hürriyet gazetesi olayı sıkıntılı, milletvekili olayı sıkıntılı, bundan bir şey olmaz. E 14 oyla kazandın.

Yorumlar (0)
20
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30