Kılıçdaroğlu, partilileriyle online bayramlaştı

Geleneksel bayramlaşmaların pandemi nedeniyle gerçekleşememesi sebebiyle Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Örgütü’yle online buluştu.

Gündem 14.05.2021, 18:04
Kılıçdaroğlu, partilileriyle online bayramlaştı

CHP İstanbul İl Örgütü, online bayramlaşmada buluştu. Bayramlaşmaya katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hepimiz şu gerçeği çok iyi biliyoruz bugün bayram günü, ama bugün bile Türkiye’nin çoğu hanesinde aç insanlar var. Yoksul insanlar var. Bu tabloyu değiştirmek bizim görevimiz. Bu bizim görevimiz. Atatürk’ün ve arkadaşlarının bize yüklediği sorumluluğun gereğini hep beraber yapacağız” dedi.

Pandemi döneminde geleneksel bayramlaşma törenlerinin gerçekleştirilememesi sebebiyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve parti meclisi üyeleri, yüksek disiplin kurulu üyeleri, milletvekilleri, il yöneticileri, il kadın kolu başkanı, il gençlik kolu başkanı, ilçe başkanları ve partililer düzenlenen online bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

Zoom üzerinden düzenlenen geniş katılımlı bayramlaşma programında konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, "Yüz yüze buluşmaların kucaklaşmaların özlemiyle malum pandemi nedeniyle bayramlaşmamızı online olarak gerçekleştiriyoruz ve İstanbul’da teknolojinin sağladığı imkanlar dahilinde en geniş katılımlı online buluşmadayız" dedi. Memlekete bayramı getirmek için İstanbul örgütü olarak çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Kaftancıoğlu, tüm katılımcıların bayramını kutlayarak sağlık diledi.

'ATATÜRK’ÜN BİZE YÜKLEDİĞİ SORUMLULUĞUN GEREĞİNİ HEP BERABER YAPACAĞIZ'
Tüm katılımcıların bayram mesajlarını dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katılımcıları selamlarken CHP’nin ülkede temel bir sorun çıktığı zaman oy vermeyen vatandaşların dahi beklentisi olduğu bir parti olduğunu dile getirdi. Raydan çıkan Türkiye’nin CHP tarafından rayına oturtulması için görev üstlenmeleri gerektiğini belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, belediyelerin pandemi döneminde vatandaşa yaptığı sosyal hizmetlere değinerek, "Hiçbir belediye başkanı önlerine çıkan engellerde şikayet etmiyor. Engeli aşarak sorunu çözmeye çalışıyor. Bu CHP’ye yönelik güvenin giderek artmasına yol açıyor. Bizim açımızdan bu çok önemli ve değerli’’ dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları aktardı:

Hepinize mutlu bir bayram diliyorum. Aileleriniz ile güzel bir bayram geçirmenizi isterim. En büyük arzum budur. Bizim görevimiz dava arkadaşlarımızın görevi gerçekten de CHP iktidarında herkesin bayramı bayram heyecanı ve güzelliği ile kutlamasıdır. Evet bayram var biliyoruz evet bayram dolayısıyla mutluluklar diliyoruz, huzurlu bir Türkiye diliyoruz, ama hepimiz şu gerçeği çok iyi biliyoruz bugün bayram günü, ama bugün bile Türkiye’nin çoğu hanesinde aç insanlar var. Yoksul insanlar var. Bu tarihi değiştirmek ve tabloyu değiştirmek bizim görevimiz. Bu bizim elimizde değil bu bizim görevimiz. Atatürk’ün ve arkadaşlarının bize yüklediği sorumluluğun gereğini hep beraber yapacağız. Tekrar hepinize en içten sevgiler saygılar sunuyorum.

'BU MEMLEKETE DAİMİ BAYRAM HAVASINI GETİRECEĞİZ'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından söz alan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu; tüm katılımcılara teşekkür ederek "Bu süreçleri çok yakından takip ederek bizlerin omuz başında oldunuz ve hakikaten çok büyük bir aile olduğumuzu bizlere hissettirdiğiniz için örgütümüzün önünde size teşekkürü borç bilirim Sayın Genel Başkanım. Bu memlekette daimî bayram havasını sizlerin öncülüğünde getireceğimizin sözünü vererek iyi günler diliyorum" diye konuştu.

'ÜLKEMİZE HUZUR VE BARIŞ, MİLLETİMİZE İŞSİZLİĞİN OLMADIĞI GÜZEL BAYRAMLAR DİLİYORUM'
Bayramlaşmada CHP Yöneticilerinin verdiği mesajlar şöyle oldu:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu:

İstanbul’un sorumluluğunun büyük olduğunu ve bu sorumlulukla görevimizi yaptığımızı bilmenizi istiyorum. Bunu da partimizin her kademesinde hissettiğimiz çok net. Biz burada yaptığımız en doğru şeylerin bütün Türkiye’ye yansıyacağını farkındayız. Maksimum titizlikle büyük bir sorumluluk bilinciyle görevini yapan şu anda yüzlerce yönetici sizin huzurunuzda bu sorumluluk ve görev bilinci biliyoruz ki bizleri çok büyük bir başarıya kavuşturacak ve bu başarı da aslında ülkemizi milletimizi arzu ettiğimiz günlere hatta bayramlara kavuşturacak. Dolayısıyla bu sorumluluk hissini taşıyan insanlarla şu anda kol kola hissiyle sizinle buluşabilmek ve bayramlaşabilmek bizim için çok değerli oldu. Bu tür morale ve bu tür kucaklaşmaya ihtiyacımız var. İnşallah nice güzel bayramları çok başarılı bir biçimde yine sizin de önderliğinizde hep beraber sağlarız. Bu duygularla bütün yol arkadaşlarımızın ve başta sizin sayın genel başkanım, herkesin ailelerinin güzel bir bayram geçirmesini diliyorum. Allah’tan sağlık diliyorum. Ülkemize huzur barış milletimize gerçekten dolu işsizliğin olmadığı güzel bayramlar ve günler diliyorum.

'TÜRKİYE’DEKİ İKTİDARIMIZIN KAPISINI İSTANBUL ÖRGÜTÜMÜZÜN AÇACAĞI ÇOK KESİN'
CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay:

Türkiye’deki genel iktidarımızın kapısını İstanbul örgütümüzün açacağı çok kesin ve açıktır bu yüzden herkese sorumluluk çok düşse de İstanbul’un sorumluluğunun büyük olduğunun bilincindeyiz. İl Başkanımızın da bu bilinçle çalışmalarını yürüttüğünü biliyoruz. Sayın Genel Başkanım siz başta olmak üzere bütün yol ve dava arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum. Herkese iyi bayramlar diliyorum.

'GENEL BAŞKANIMIZIN ÖNCÜLÜĞÜNDE CHP VE FİKRİYATIMIZI İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ’
Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı:

Benim de bir parçası olmaktan gurur duyduğum İstanbul İl Örgütü, bizim en güçlü örgütümüz. Türkiye’de CHP’nin en güçlü örgütü. Milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, İBB Başkanımızla, örgütümün her bireyiyle, ilçe başkanlarımızla, İl Başkanımızla, biz bu süreci, bu mücadeleyi daha ileri bir noktaya taşıyacağız. Bundan hiçbir şüphem yok. Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde CHP ve fikriyatımızı iktidara taşıyacağız. Ben saygılar sunuyorum, iyi bayramlar diliyorum.

'BÜTÜN PARTİLİ ARKADAŞLARIMA EN İYİ DİLEKLERİMİ SUNAR, BAYRAMINI KUTLARIM’
CHP’nin önceki Genel Başkanlarından Altan Öymen:

"Evvelce âdettendir. Ben de onu hiç ihmal etmedim. Bayram günlerinde, bayramın ikinci gününde bulunduğunuz yerdeki parti binasını ziyaret edersiniz. Nerede olursanız olun. Bu alışkanlıkla bu sene ne yapacağız diye düşünürken bu organizasyonun haberi geldi, ben de karşınızdayım. Başta sayın Genel Başkanımız olmak üzere herkese saygılarımı sunuyorum. Bütün partili arkadaşlarıma en iyi dileklerimi sunarım, bayramını kutlarım. Nice nice mutlu bayramlar dilerim, sevgili arkadaşlarım, yoldaşlarım ve Sayın Genel Başkanım.”

'KADIN ÖRGÜTÜMÜZ İNANCININ DA DİRENCİNİN DE YOLUMUZU AYDINLATMASINI DİLİYORUM’
CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman:

“Temennimiz bir sonraki bayramı yan yana yüz yüze kutlayabilmek ama biz biliyoruz ki yan yana olamasak da bağımsızlığımız, mücadelemiz demokrasiye olan inancımızla her zaman mücadelemizi büyüteceğiz. Ben gelecek her günün sağlıkla gelmesini temenni ediyorum. Bugün bu toplantıya katılan katılamayan bütün dava arkadaşlarımın, İstanbul’da iktidar hasretimize son veren çok kıymetli başkanlarım sayın Canan Kaftancıoğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun, AKP’nin dayatmacı politikalarına karşı mücadelemizi büyüten ve mücadelesiyle bize örnek olan kıymetli Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsım ve kadın örgütüm adına bayramını kutluyorum ve adım adım iktidara gittiğimiz bu günlerde kadın örgütümüzün inancının direncinin de yolumuzu aydınlatmasını diliyorum."

'HEM ÖRGÜTÜMÜZ HEM DE BELEDİYELERİMİZ VATANDAŞLARIMIZA YALNIZ OLMADIĞINI HİSSETTİRDİ’
CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın:

İki bayramdır geleneksel bayram buluşmalarımızı ne yazık ki yapamıyoruz. Hem sevdiklerimizle hem vatandaşlarımızla soframızı paylaşamıyoruz. Fiziken yan yana gelemesek de büyük ailemizin her durumda hem örgütüyle hem vatandaşla beraber olduğu bu olağan üstü süreçte görebilmek çok değerli. Bu süreçten hem örgütümüz hem de belediyelerimiz hem örnek hem de vatandaşlarımıza yalnız olmadığını her zaman hissettirdi. Ben aynı zamanda tüm örgütümüze teşekkür ederim. Sağlıklı günlerde bir araya gelme temennisiyle herkese sağlıklı ve huzurlu bir bayram diliyorum. (ANKA)

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30