Gazeteci Can Dündar'ın mal varlığına el konuldu! ''İnsanın asıl 'ev'i yurdudur''

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada yargılanan gazeteci Can Dündar’ın mal varlığına el konuldu.

Gündem 07.10.2020, 14:15 07.10.2020, 14:33
Gazeteci Can Dündar'ın mal varlığına el konuldu! ''İnsanın asıl 'ev'i yurdudur''

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, gazeteci Can Dündar’ın taşınır, taşınmaz mal varlığı ile banka hesaplarının tamamına el konulması için süreç başlatmıştı.

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada, Can Dündar'ın mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştığı dönemde MİT TIR'larına ilişkin yaptığı haber nedeniyle yargılanan Can Dündar'ın kaçak sayılmasına hükmederek mal varlıklarına el konulmasına karar verdi.

MİT tırları davasında mahkeme Can Dündar'a gazete ilanıyla çağrı yapılmasına, 15 gün içinde gitmezse kaçak sayılıp tüm mal varlığına el konulmasına karar vermişti.

14. Ağır Ceza Mahkemesi Can Dündar'ın kaçak sayılmasına hükmetti.

Ayrıntılar geliyor…

NE OLMUŞTU?
MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğrafları yayınladığı gerekçesi ile çarptırıldığı 5 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Can Dündar’ın yargılandığı davaya devam edilmişti. Mahkeme, savcılığın talebi üzerine 2016’dan bu yana yurtdışında olan ve 2018’de hakkında kırmızı bülten kararı çıkarılan Dündar’ın kaçak sayılma sürecini başlatmıştı. Mahkeme gazete ilanı yoluyla Dündar’a çağrıda bulunulmasına, ilanın yayınlanmasından sonra 15 gün içinde mahkemeye gitmemesi durumda ise kaçak sayılarak tüm mallarına el koyulmasına karar vermişti.

Can Dündar'dan bu karar ilk yorum sosyal medya hesabı üzerinden geldi.

Dündar yaptığı paylaşımda 'İnsanın asıl “ev”i yurdudur. Biz 82 milyon yurttaş, asıl o büyük evi karanlıkta kaybetmek üzereyiz. Şu anda her evden daha önemli bu...' ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)