Erdoğan'dan Diyanet'in tepesine yeni atama

Erdoğan'ın Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Gündem 11.07.2020, 12:33
Erdoğan'dan Diyanet'in tepesine yeni atama

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararına göre, Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı atandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyeliklerine, aday tespit kurulunca seçilenler arasından belirlenen Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanları Dr. Medet Coşkun, Dr. Bilal Esen ve İdris Bozkurt ile Hartum Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Dr. Mustafa Bülent Dadaş, Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Irmaklı ve Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Tahir Tural atandı.

'RİSKLİ ALAN' VE 'ACELE KAMULAŞTIRMA' İLANI
Ayrıca Erdoğan'ın kararıyla İstanbul'un Ataşehir ilçesi Yukarı Dudullu Mahallesi sınırlarında bulunan alan ile Kırıkkale'nin merkez ilçe Bahçelievler Mahallesi'nde sınırları belirlenen alanın "riskli alan" ilan edildi. Konya'nın Selçuklu ilçesi Sille Mahallesi sınırlarında yer alan alanın da "yenileme alanı" olarak belirlendi.

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesine bağlı Özgürlük ve Zeytinli mahalleleri sınırları içerisindeki bazı bölgelerde ise Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırma yapılacak.

Yorumlar (0)