Al işte bir tane daha: AKP'li vekil de 'Türkiye'de kriz yok, bunlar iş beğenmiyor' dedi

AKP'li Ahmet Sorgun, Türkiye'de ekonomik kriz olmadığını, sıfır araç alımı için 6 ay sonrasına gün verildiğini söyledi. Sorgun, "İşsizim, açım diye geliyorlar, iş beğenmiyorlar" dedi.

Gündem 28.11.2020, 15:04
Al işte bir tane daha: AKP'li vekil de 'Türkiye'de kriz yok, bunlar iş beğenmiyor' dedi
Toplumsal Haber Merkezi

Bir yerel TV kanalının programına konuk olan AKP MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Türkiye'deki ekonomik kriz ve işsizlikle ilgili artık retoriğe dönüşen halk düşmanı sözler sarfetti.

"Ekonomide problem yok diyemeyiz ama Türkiye’de bir kriz yok" diyerek söze başlayan Sorgun, savunmasını da "Tarihin en yüksek konut alımını yaptık. Sıfır araç alımı için 3 ay 6 ay sonrasına gün veriliyor” ifadeleri üzerinden kurdu.

Ahmet Sorgun, Diyarbakır Valisi Karaloğlu’nun geçtiğimiz günlerde söylediği sözleri tekrar ederek kendilerine 'yandım, bittim, işsizim, açım' diye gelenler olduğunu, iş beğenmediklerini savundu:

Bize iş için gelenler sonra ‘belediye olmaz mı, hastane olmaz mı diyor’ Bu iş beğenmeme. Bizim zihniyet olarak bir değişim yaşamamız gerekiyor. ‘Ben asla tulum giyemem’ diyorlar. ‘08.00-17.00 çalışacağım, cumartesi-pazar tatil olacak, önümde internet açık olacak’ anlayışı var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok.

Yorumlar (0)