Ana Sayfa Etiketler MURAT KURUM

Etiket: MURAT KURUM

İmamoğlu’ndan su zammı açıklaması: Zam yapmıyoruz diye bir taahhüdümüz yoktu

İlçe ziyaretlerinin 6'ıncısını Avcılar'a gerçekleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belediye Başkanı Turan Hançerli ile de saha gezisine çıktı.

İBB’nin iptal ettiği projeyle ilgili açıklama yapan Bakan Kurum: Buna müsaade...

İBB yönetiminin Haliç ve Marmara Denizi'nin temizliği için planlanan Silahtarağa Arıtma Tesisi projesini iptal etmesiyle ilgili konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Gerekirse bakanlık olarak gideceğiz resen bu işi yapacağız” dedi.

İmamoğlu’ndan ‘yetki’ tepkisi: Yereldeki yetkileri merkeze taşıma çabası

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının gerçekleştirdiği toplantı sonrasında basın toplantısı düzenlendi. Gazetecilerin sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, İBB yetkileriyle ilgili süren tartışmalara dair açıklamada bulundu.

İmamoğlu’nu yetkilerini kısıtlayan planın ayrıntıları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı ve Boğaziçi Yasası'nda önemli değişiklikler içeren yasa teklifi taslağı yeni tartışma başlattı.

Kaçak yapının tapusuna şerh konulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapılacak düzenlemeyle kanun yürürlüğe girdikten sonra ruhsatsız başlayan, ruhsat eklerine aykırı yapıların, kaçak yapıların tapu kayıtlarına, bu yapıların satılamayacağı ve kiralanamayacağına ilişkin şerh koyacaklarını bildirdi.

‘Yıkım sürecini kararlılıkla gerçekleştireceğiz’

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya'da imar denetçilerinin göreve başlaması nedeniyle bir konuşma yaptı. Kurum burada yaptığı açıklamada araçların "Ayder'in içinde trafik oluşturmaması için Ayder'in girişinde yaklaşık 1800 kapasiteli bir otopark yapıyoruz. Bununla birlikte Ayder'in trafik yükünü almış olacağız" dedi.

Skandal görüntüler: Bakanlar, kayyumdan aldıkları binlerce liralık ‘hediyeleri’ bizzat seçmiş!

AKP’li bakanların Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyumundan aldıkları binlerce liralık ‘hediyelerin’, kendileri tarafından bizzat seçildiği ortaya çıktı.

Hazine arazilerini parsel parsel satıyorlar!

CHP’li Gürer’in yazılı soru önergesine yanıt veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 5 yılda 1 milyar 200 milyon metre kare alanda 245 bin 337 taşınmazın satıldığını açıkladı.

Akp’nin yeni rant kapısı: İthal plastik çöp

Türkiye’ye plastik çöp ihraç eden ülkeler arasında ilk sıralarda İngiltere, Belçika, Almanya, ABD, Hollanda, İspanya, İtalya, Slovenya, Fransa ve Japonya yer alıyor. Yapılan araştırmalara göre, Türkiye dünyada en fazla plastik çöpü ithal eden üç ülkeden biri konumunda bulunuyor.

LPG’li araçlar AVM izni çıkabilir

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışından şu ana kadar 10,5 milyon kişinin yararlandığını açıkladı. Bakan Kurum, tedbirlerin alınmasının ardından LPG'li araçlar için AVM, otel...