Eyüp Aksu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İstanbul'un ulaşım sektöründeki sorunlar, sıkıntılar ve çözüm önerileri hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştüklerini belirtti.

Aksu, "İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olarak tekrardan seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu beyefendiyi makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerimizi kendisine ilettik" ifadelerini kullandı.

Aksu, yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'u desteklemişti. Üsküdar'da düzenlenen bir mitingde Kurum'a desteklerini açıklamış ve "Taksici esnafı olarak biz size güveniyoruz, sizden eminiz" demişti.

Aksu Üsküdar'da, "Taksici esnafı olarak herkes şunu biliyor ki Sayın Bakan'ımız bakanlığında nasıl tarih yazdıysa İstanbul'da da tarih yazacak. Biz size güveniyoruz, sizden eminiz. Beraber istişare ederek ortak akılla İstanbul'u yöneteceğinizden eminiz. Taksiye yanlış yapanlar hiçbir zaman siyasette iflah olamadılar ama biz size sonsuz güveniyoruz. Tekrar taksimetreleri kurun, geliyor Murat Kurum" demişti.