31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından gündeme gelen “siyasette normalleşme” süreci kapsamında, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 18 yıl sonra CHP Genel Merkezi'ne geldi. 2 Mayıs’ta CHP Lideri Özel’in AKP Genel Merkezi’ne yaptığı ziyaretin ardından bugün iade-i ziyarette bulunan Erdoğan, saat 16.00’da CHP Genel Merkezi'ne geldi.

Erdoğan’ı, CHP Lideri Özel kapıda karşıladı. Özel’e karşılamada CHP İstanbul Milletvekili ve eski büyükelçi Namık Tan eşlik etti. Erdoğan'ın yanında ise AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç da hazır bulundu.

İki lider tokalaşmalarının ardından basın mensuplarına fotoğraf verdi. Ardından Erdoğan ve Özel basın mensuplarına el salladı. Erdoğan ve Özel, karşılamanın ardından Özel’in 12’nci kattaki makam odasına çıktı.

CHP Genel Merkez'inde aynı zamanda yoğun güvenlik önlemleri alındı. Bu kapsamda, genel merkezin bulunduğu sokak giriş-çıkışa kapatıldı. Basın mensupları dahil kimsenin binaya girmesine ve katlara çıkmasına izin verilmiyor, asansörler çalışmıyor, merdiven kapıları kilitli.

Erdoğan’ın gelişinden 15 dakika önce, CHP Genel Merkezi’nin bahçesinde bulunan bayraklar arasına Cumhurbaşkanlığı forslu bayrak asıldı.

Görüşmede, 2 Mayıs’ta olduğu gibi liderlere Elitaş ile Tan, not tutmak için eşlik ediyor.

Görüşmenin ardından iki liderden ortak bir açıklama yapması beklenmiyor. CHP MYK, Erdoğan-Özel görüşmesinin ardından toplanacak. CHP’nin görüşmenin içeriğine ilişkin gazetecilere bilgilendirme yapacağı öğrenildi.