'İnsanları her gün ölüme mahkum eden bu düzeni yıkmak hepimizin borcudur!'

Tekirdağ'da geçtiğimiz gün meydana kazada hayatını kaybeden Recep Çetin'in, dolmuş parası olmadığı için yolda yürüdüğü öğrenildi.

Emek Ve Ekonomi 13.10.2020, 15:13
'İnsanları her gün ölüme mahkum eden bu düzeni yıkmak hepimizin borcudur!'

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Çerkezköy–Kapaklı yolu Yünsa Kavşağı'nda meydana gelen kazada, otoyolda karşıdan karşıya geçmeye çalışan Recep Çetin (36), bir otomobilin kendine çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. 

Kapaklı Gazetesindeki habere göre, Çerkezköy’de bir kahvehanede çalışan Recep Çetin (36), işten çıktıktan sonra dolmuşa binecek kadar parası olmadığı için Kapaklı Bahçelievler’deki evine yürüyerek gitmek zorunda kaldı. Çetin, hem tüm gün çalışmanın yorgunluğu hem de ayağındaki rahatsızlık yüzünden, kavşakta gelen arabadan kaçamadı ve trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

Umut-Sen'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada konuya ilişkin şu ifadelere yer verildi: 

''Fatura borçlarını ödeyemeyen, komşuların desteğiyle çocuklarına bayramlık alabilen Recep Çetin, geçinemeyen milyonlardan biri ve üç kuruş kazanmak için her gün mekik dokuduğu işle ev arasındaki yolda canını verdi. Çetin gibi boğaz tokluğuna çalışan ve çalışırken iş cinayetlerinde yaşamını yitiren, meslek hastalığına yakalanan, organlarını kaybeden, ciğerleri sönen ve insanları her gün ölüme mahkum eden bu düzeni yıkmak hepimizin borcudur!''

Yorumlar (0)