İstanbul'un Şişli ilçesindeki Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, Özel Etiler ELEV Vakfı Okulları'nın kanserli çocuklar yararına düzenlediği bir törende, sahnedeki dev LED ekran devrilmiş; kazada, yaralananlar olmuştu. 

Kaza saat saat 22:15 sıralarında, Şişli'deki Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda meydana geldi. ELEV Vakfı Okulları'nın düzenlediği tören sırasında dev LED ekran sahneye düştü.

Kazada 2 kişi yaralandı. 

Özel Etiler Elev Eğitim Vakfı Okulları kaza sonrası bir basın açıklaması yayımladı. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

6 Haziran 2024 tarihinde İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Kanserli Çocuklara Umut Vakfı yararına sosyal sorumluluk projesi olarak düzenlediğimiz geleneksel Sanat Gecesi etkinliğimizin ardından bir velimiz ve bir misafirimizin yaralanması ile sonuçlanan müessif kaza sebebiyle derin üzüntümüzü değerli kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Tüm öğrenci, öğretmen, veli ve misafirlerimize en kalbi duygularla geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. En büyük tesellimiz, müessif kazanın katılımın yoğun olduğu etkinlik sırasında meydana gelmemesi, can kaybına yol açmaması ve daha fazla yaralanmaya sebebiyet vermemesidir.

İki yaralımıza da gerekli tıbbi müdahaleler derhal ve etkin şekilde yapılmıştır. Bir yaralımızın sol bacağında kırık olup, diğer yaralımız ise şifa ile taburcu edilmiştir.

Vaki olay üzerine en kısa sürede olay yerine intikal ederek müdahalede bulunan emniyet güçlerimize, itfaiye ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür eder, üzüntümüzü paylaşan ve desteklerini esirgemeyen öğrenci ve velilerimize şükranlarımızı arz ederiz.

Olay sonrası sosyal medya ve internet haber sitelerinde yer alan “yaralı sayısı”, “okul yöneticilerimizin gözaltına alındığına” veya “ölüm meydana geldiğine” ilişkin kaynağı belirtilmeyen, gerçek dışı haberler ise üzücüdür.

Bu yalan haberlere yer veren mecralar hakkında yasal talep ve dava haklarımız saklıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.