Yeniden Refah Partisi (YRP), İstanbul, Ankara, İzmir'in de aralarında olduğu belediye başkan adaylarını açıkladı.

Yeniden Refah Partisi (YRP), aday tanıtım toplantısı düzenledi.

Partinin İstanbul, Ankara ve İzmir illerindeki adayları, bu toplantıda kamuoyuna tanıtılıyor. Yeniden Refah'ın İzmir Büyükşehir Adayı Cemal Arıkan, Ankara Adayı Suat Kılıç ve İstanbul Adayı Mehmet Altınöz oldu.

İSTANBUL'DA SÜRPRİZ

Yeniden Refah'ın İstanbul adayında ise büyük bir sürprizle karşılaşıldı.

Necmettin Erbakan’ın kızı ve Fatih Erbakan’ın ablası Elif Erbakan, YRP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) aşkanı adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

Parti, "94 Ruhuyla Yeniden Başlıyoruz" sloganıyla bir araya gelen partililerin coşkulu katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, adaylarını tanıttı. Etkinlikte, partililerin "Mücahit Erbakan" sloganları dikkat çekti.

Moderatörün erkeklerin sloganını yetersiz bulması üzerine, "Partinin kadınları, erkeklerinden daha erkek" diyerek kadınları slogan atmaya çağırması etkinlikte ilgi çekti.

YRP'nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor, etkinliğin açılış konuşmasını yaparak, "Onlar Milli Görüş'ü dipsiz kuyulara gömdüklerini zannettiler ama yanıldılar. Bu kuyu Yusuf'un kuyusuydu. Buradan kervanlar geçti, kuşlar da uçtu ve kuyudan Yusuf çıktı ve Mısır'a sultan oldu" şeklinde konuştu. Ayrıca, Zor, 2028 seçimlerine işaret ederek, "Sizler belediyeleri kazandıktan sonra, 2028'de genel başkanımızı cumhurbaşkanı seçeceksiniz" ifadelerini kullandı.