Beşiktaş, ara transfer döneminin son gününde Ernest Muci'nin yanı sıra Braga'dan Al-Musrati'yi de kadrosuna kattı. Siyah-beyazlı ekip, Libyalı defansif orta saha oyuncusunu sezon sonuna kadar kiraladı ve bu transfer için Braga'ya 1 milyon euro ödedi. Ayrıca sözleşmede oyuncunun satın alma opsiyonu da bulunuyor.

Beşiktaş'ın yeni transferi, kulübün YouTube kanalına yaptığı açıklamada duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Al-Musrati, "Harika hissediyorum. Burada olmak çok güzel. Harika bir kulüpte oynama fırsatı bulduğum için çok sevinçliyim. Taraftarlarımız bu sezon ve gelecek sezon mutlu etmek için her şeyimi vereceğim" dedi.

Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, transfer sürecini değerlendirirken, "Bu transfer için imkânlarımızı zorladık. Kendisine çok güveniyoruz. Mevkisinde dünyanın en iyi oyuncularından bir tanesi. Aramıza hoş geldi. Beşiktaşımıza hayırlı olsun" açıklamasını yaptı ve taraftarlara teşekkür etti.

Al-Musrati'nin transferinde eski Beşiktaş stoperi Serdar Saatçı'nın da rol oynadığı ortaya çıktı. Braga'dan takım arkadaşı olan Serdar Saatçı'nın, Al-Musrati'yi ikna ettiği ve Beşiktaş'a transfer olması konusunda olumlu tavsiyelerde bulunduğu belirtildi. Bu görüşmenin ardından Al-Musrati'nin Beşiktaş'a olumlu yanıt verdiği ifade edildi.