Denizli horozunun hırsı: Bayılana kadar öttü

Denizli’de bir horoz, uzun süre ötmek için gayret gösterince baygınlık geçiriyor. Sahibinin, horozun o anlarını kayıt altına aldığı görüntüler sosyal medyada büyük ilgi çekti.

Yaşam 15.12.2020, 12:25 15.12.2020, 12:39
Denizli horozunun hırsı: Bayılana kadar öttü
Toplumsal Haber Merkezi

Denizli'de bir horoz, öterken nefesini yetiştiremeyince düşüp bayıldı. Horuzun bayılana kadar öttüğü görüntüler, sosyal medyada büyük ilgi çekti. Yurt genelinde uzun süreli ötmeleriyle meşhur olan Denizli horozları kentin en önemli simgeleri arasında...

Denizli’de uzun süre ötmek için büyük gayret gösteren bir horoz, bayılıp yere yıkıldı. Görüntülerde horoz, 15 saniye kadar ötüyor ve fazla dayanamayınca, kısa süreli baygınlık geçiriyor.

Sahibinin sosyal medya üzerinden paylaştığı bu görüntü saatler içinde binlerce beğeni aldı.

Denizli horozunun uzun süre ötmesinden dolayı nefesi yetmediğini ve bu sebeple bayıldığını belirten Okan Gökbudak, “Horozum kümeste ötüyordu, yanına gittim. Çok uzun ötünce bakakaldım. Bir süre sonra sallanmaya başladı, sonra bayıldı. Bu anları kayda aldım. Sosyal medyada paylaşınca fenomen oldu bir anda. Bayılmasının sebebi hırsına yenik düşmesinden dolayı. Kendisine dur demeyi bilmediği için nefesi yetmiyor ve bayılıyor. Böylesi çok nadir görülüyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)