İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in banka hesaplarını inceletmek ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle suçlanan İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Dikbayır hakkındaki iddiaları inceleyen İyi Parti Disiplin Kurulu, Dikbayır’ın partiden ihracına karar verdi.

İhraç kararı ile ilgili yarın İyi Parti tarafından açıklama yapılması bekleniyor.

NELER YAŞANMIŞTI?
Geçtiğimiz haftalarda grup toplantısında konuşan Genel Başkan Meral Akşener'in "İyiler Hareketi cep doldurmaya kalkışanların karşısında, sırtında yara olmayan, tertemiz, gözümün içine baksan arkasının görüldüğü insanlardan oluşan bir partidir. Bunun dışında davrananların içimizde yeri yoktur" sözleriyle İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ı hedef aldığı iddia edilmişti.

Dikbayır, Akşener'in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle itham edilmiş ve kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Disiplin Kurulu'na sevk edilen Dikbayır, önce istifa edeceğini duyurmuş ardından “İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum, benim emeğim var. Vazgeçtim. Baktım istifa edersem üstüme kalacak sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim” demişti.