AKP'li rakibine yaklaşık yüzde 12 fark atarak seçimi kazanan CHP Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl  Tuzla’ya özel kurdukları stratejiyi hakkında “Geriye dönük kapsamlı bir inceleme yapacağız” ifadelerini kullandı.

Sözcü'den Fırat Fıstık'ın sorularını yanıtlayan Bingöl ''Seçimi masada kazanmadık, sokakta kazandık.'' dedi.

Tuzla'nın önemli sıkıntıları hakkında konuşan Bingöl '' Tuzla'nın en önemli sıkıntıları hakkında kitap yazılabilir. Tuzla'nın en belirgin sorunu, herkesin malumu olduğu gibi koku problemi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun liderliğinde, Şile Kömürcüoda Çöp Sızıntı Suyu Arıtma Tesisi'nin açılmasıyla bu soruna çözüm bulma yolunda ilk adım atıldı. Bundan sonra, Büyükşehir Belediyemizle iş birliği yaparak hızlıca diğer adımları da atmayı planlıyoruz.

Ayrıca, Tuzla'da ciddi bir trafik sıkışıklığı, altyapı eksiklikleri, sosyal donatı yetersizliği ve kentsel dönüşüm gibi sorunlar mevcut. Ancak, bu sorunları çözmek için yoğun bir şekilde çalıştık. 5 yıl sonra Tuzla'da bu tür sıkıntılar olmayacak.'' ifadelerini kullandı.

''RAKİPLERİMİZ SOKAĞA ÇIKMADI''

Seçim dönemi hakkında konuşan Eren Ali Bingöl ''Halkı yok sayamazsınız. Birileri halkı görmezden geldiğinde halk görünmez olmuyor. Ekonomik sorunlar arşa değmiş, kutuplaşma insanları ikiye bile değil neredeyse beşe bölmüş, hanelerde dirlik kalmamış, çocuklar mutsuz, gençler umutsuz...

Rakiplerimiz sokağa çıkmadıkları için, vatandaşları dinlemedikleri için bu durumdan bihaberler ama biz öyle değildik. Vatandaşlarımızla hep doğrudan iletişim kurduk, vaat vermedik; gerçekçi projelerimizi anlattık. Seçimi masada kazanmadık, sokakta kazandık.'' dedi.