İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Oğuz Murat Aci'nin hayatını kaybettiği, 4 kişinin ise yaralandığı kazaya ilişkin başlatılan soruşturma devam ediyor.

Soruşturma kapsamında 17 yaşındaki sürücü T.C'nin babası Cihantimur'un "şüpheli" sıfatıyla "suçluyu kayırma" suçundan ifadesi alınmak üzere savcılığa çağrıldığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Eyüpsultan'da meydana gelen kazada, seyir halindeki 3 ATV aracından biri arızalanmış ve yol kenarına çekilmişti. Arızalı araç tamir edilmeye çalışılırken, aynı yönde ilerleyen bir araç, arızalı ATV'lere çarpmıştı. Kazada 5 kişi yaralanmış, yaralılardan biri olan Oğuz Murat Aci ise kurtarılamamıştı.

Yapılan incelemede, kazaya neden olan sürücünün annesi ile birlikte olay yerinden uzaklaşıp İstanbul Havalimanı'na gittikleri ve oradan da Mısır'a uçtukları tespit edilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, kaçan sürücü ve annesi hakkında yakalama kararı çıkarılmış, ardından da Adalet Bakanlığı aracılığıyla ABD'ye iade talebinde bulunulmuştu.