Trabzonspor, Perşembe günü saat 20.45'te Beşiktaş ile oynayacağı Türkiye Kupası finali için hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenmanın ilk 30 dakikası basına açık olarak gerçekleştirildi. 

Bordo-mavililerde sakatlıkları nedeniyle Başakşehir maçında yer almayan Trezeguet ve Nicolas Pepe'nin antrenmana katılması, teknik heyeti sevindirdi.

### "10'UNCU KEZ KUPAYI MÜZEYE GETİRMEK İSTİYORUZ"

Antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Abdullah Avcı, Trabzonspor'un daha önce Türkiye Kupası'nı 9 kez kazandığını hatırlatarak, 10'uncu kez kupayı müzeye getirmek istediklerini söyledi. 

Avcı, "Güzel bir gün, hafta da iyi başladı. Umarım hafta sonu da böyle devam eder. İlk ulaşılabilir hedefimize ulaştık. Zor, meşakkatli, inişli-çıkışlı yollardan sonra bunu başardık ve şimdi bunu bir kenara bıraktık. Perşembe günü, Türkiye Kupası finalini 10'uncu kez kazanmak istiyoruz. Türkiye'nin büyük bir kulübüyle Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Oyunun konuşulduğu bir futbol festivali olacak. Topun oyunda kaldığı, güzel oyunların konuşulduğu ve hak edenin kazandığı bir müsabaka olmasını umuyorum." ifadelerini kullandı.

### "TAKIMIN KONSANTRASYONU YÜKSEK"

Süper Lig'in 37. haftasında Başakşehir'i 1-0 yendikleri maçtan sonra takımın moralinin yüksek olduğunu belirten Avcı, "Takımın havası geçen hafta bunun yansımasıydı. Başakşehir maçıyla beraber konsantrasyonları çok yüksekti. Daha sadık, daha konsantre ve hızlıydılar. Topa doğru zamanlarda müdahale ettiler. Bu yüzden geçen hafta itibariyle doğru sonuç aldık, bu bizi mutlu etti. Perşembe akşamı finalde bunu daha da ileriye taşımamız gerekiyor. Bugün ikinci gün toparlanma sürecindeyiz. Yarın ölçümler yapılacak ve riskleri değerlendirilecek. Hem toplantımız olacak hem de hazırlıklarımıza devam edeceğiz." diye konuştu.

### "ŞEHRİN VE CAMİANIN İHTİYACI VAR"

Türkiye Kupası'nın Trabzonspor için çok anlamlı olduğunu ve şehrin de bu morale ihtiyacı olduğunu ifade eden Avcı, "Geçen Samsunspor - Trabzonspor U19 finalinde de aynı duyguyu dile getirdim. Kazananlar çok sevinçli, kaybedenler çok üzgündü. Aslında her ikisi de çok kazanıyordu. Final oynamak, hele o yaş grubunda, çok değerli. Ben de birçok final oynadım ve kaybederken bile kazanıyorsunuz. Bu deneyimler çok önemli. Çalıştığım her kategoride hem oyunu hem de oyuncuyu geliştirmeye çalıştım. Bunun tacı olan kupayı almak istedik. Türkiye Kupası'nda oynadığımız finaller var. Umarım bu bizim kaderimizde varsa çalışmamızın karşılığını alırız. Trabzonspor için de çok anlam ifade ediyor. Bu sene tüm şehrin, bizim ve yönetim kurulunun bu morale ihtiyacı var. Umarım karşılığını alacağız." dedi.

### "ŞÖLEN HAVASINDA GEÇSİN"

Perşembe günü oynanacak maçın festival havasında geçmesini isteyen Avcı, "Olimpiyat Stadı bize uğurlu mu uğursuz mu bilmiyorum ama bunlara çok bakmıyorum. Bir futbol şöleni olarak bakıyorum, bir festival havasında değerlendiriyorum. Bu günler güzel günler ve bunun keyfini çıkarmak lazım. Taraftar yarı yarıya olacak. Trabzonspor taraftarının destek verdiğinde neler yapabileceğini çok iyi biliyoruz. Onlar bizi sonuna kadar destekleyeceklerdir." şeklinde konuştu.

### SAKATLARDA SON DURUM

Trezeguet ve Pepe'nin durumları hakkında da bilgi veren Avcı, "Planladığımız gibi şu an itibariyle devam ediyoruz, umarım maça kadar bir problem yaşamayız. Doktorla konuştuğum kadarıyla geri dönüşleri iyi. Uğurcan Çakır'ın bugünkü programı salonda. Fernandez'in ufak bir sakatlığı var, durumu yarın netleşecek." dedi.