Türkiye'de 182 kişinin öldüğü açıklanan gün: İstanbul'da 173 kişi bulaşıcı hastalıktan öldü

İstanbul'da bugün bulaşıcı hastalık nedeniyle 173 kişi yaşamını yitirdi. Bakanlık, Türkiye'de bugün 182 kişinin koronavirüs yüzünden öldüğünü açıklamıştı.

Toplum Ve Bilim 28.11.2020, 20:17 28.11.2020, 20:30
Türkiye'de 182 kişinin öldüğü açıklanan gün: İstanbul'da 173 kişi bulaşıcı hastalıktan öldü
Toplumsal İstanbul

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs ölüm sayılarının eksik olması nedeniyle bundan sonra İBB'ye kayıtlı 'bulaşıcı hastalıktan ölüm' sayılarını açıklayacağını duyurması üzerine Mezarlıklar Müdürlüğü 7 gündür verilerini açıklıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Mezarlıklar Müdürlüğü, bugün İstanbul'da 173 kişinin daha 'bulaşıcı hastalık' nedeniyle öldüğünü duyurdu. Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye genelinde koronavirüsten ölenlerin sayısı ise 182.

SAĞLIK BAKANI İTİRAZ ETMİŞTİ
Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Türkiye COVID-19 Hasta Tablosu’na yönelik güvensizlikler devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan verilerin Sağlık Bakanlığı verilerini geçmesine ilişkin şunları söylemişti:

Bizim daha önce de olduğu gibi ölüm belgesi var ve bunda ölüm şekli ile ölüm nedeni var. Ayrıca burada bulaşıcı hastalık bölümü var. Marttan önce bunun pek doldurulmadığını biliyoruz. Enfeksiyon bulgusu olan her hastanın işlendiği yer bulaşıcı hastalıklardır. İkinci bölüm ise ölüm sebebidir. Covid ise covid, menenjit ise menenjit yazılıyor. Bakanlık olarak biz yapmıyoruz, hekimlerin doldurduğu kısım bu. Enfeksiyon belirtisi olan her hasta covid hastası mıdır?

Yorumlar (0)