Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ankara 3. Bölge 1. sıra milletvekili adayı vergi uzmanı Ozan Bingöl, bugün Fox TV canlı yayınına katıldı. Seçim bölgesi bakımından rakibinin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay olduğunu söyleyen Bingöl, şu değerlendirmeleri yaptı:

Bu seçimde adil bir yarıştan, rekabet eşitliğinden bahsedebilir miyiz? Bir tarafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı var… Altında makam arabaları, kamu kaynakları, hazine yardımları, hesapsız makam harcamaları. Bir tarafta da canla başla yürüttüğümüz bir mücadele var. Ama biz bir tek şeye inandık; halkın vicdanına, halkın iradesine ve halkın oyuna… Ayrıca mücadele sadece sahada göründüğü gibi de değil bu arada. Benim Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekili adaylığım açıklandığı gün başka bir olay da yaşadık biz. Eşim birkaç yıldır, Millî Eğitim Bakanlığı’nda görevlendirme ile çalışıyordu. Adaylığım açıklandıktan sonra, üzerinden daha 24 saat geçmeden bakanlıktaki görevlendirmesi sonlandırıldı. Millî Eğitim Bakanlığı’nı tarikatlara, cemaatlere teslim edenler, 6 yaşındaki bir kız çocuğunun evlendirilmesine göz yumanlar benim adaylığım açıklandıktan sonra daha 24 saat geçmeden eşimin bakanlıktaki görevlendirmesini sonlandırdılar.

Bingöl, eşinin sürüyüp sürülmediği sorusuna “Tekrar okuluna gönderildi. Burada biz adil rekabetten bahsedebilir miyiz? Orada bu işi yapanlar, sorumlu olanlar şunu bilsinler. Biz korkmayacağız, sinmeyeceğiz, çalışmaya devam edeceğiz. Şunu da unutmasınlar: Ben korkuyu 12 yaşında Madımak’ta bıraktım zaten” diye yanıt verdi.