Taylor Swift, Yılın Kişisi seçildi ve Time dergisi, geleneksel olarak her yıl olduğu gibi, yıl boyunca en fazla etki yaratan kişiyi kapağına taşıdı.

Time, 2023 Yılın Kişisi seçiminde, kişinin, grupun veya konseptin iyi, kötü veya güçlü olma zorunluluğu olmadığını belirtirken, seçimin etkisinin genel yansımalarına odaklandığını açıkladı.

Time dergisi editörü Sam Jacobs, "Çok sayıda kurumun başarısız olduğu bölünmüş bir dünyada, Taylor Swift sınırları aşmanın ve bir ışık kaynağı olmanın bir yolunu buldu"  ifadesinde bulundu.

Amerikalı şarkıcı, "Kariyerimde 20 yıl boyunca iniş çıkışlar yaşadım. Bana bir taç verildi ve daha sonra geri alındı. 33 yaşımda bu ünvana layık görülmeyi kariyerimde büyük bir dönüm noktası olarak görüyorum" sözlerini söyledi.

Eski albümlerini "Taylor's Version" (Taylor'ın Versiyonu) adıyla yeniden kaydeden şarkıcı yeniden listelere girmeyi başardı. Yeniden kaydedilen 2014 tarihli albüm, şarkıcının en iyi albüm açılış rekorunu kırdı. "1989 (Taylor’s Version)" albümü, dinleyiciyle buluştuğu ilk haftada Billboard Top 200 listesinde 1. sıraya yükseldi.

Swift, 3,5 saatlik gösterisini Kuzey Amerika, Arjantin ve Brezilya'daki 23 şehirde 66 gösteriye taşıyan Eras adlı turnesiyle  yoğun bir yıl geçirdi.

2023 yılında Swift'in turne bilet satış rakamı 4,1 milyara ulaştı. Swift "Bu turnenin yaptığım en zor şey olduğunun farkındaydım. Her konser en az 3 saat süsüyor. 9 albümden 40'tan fazla şarkı söylüyorum. 16 kostüm değiştiriyorum"  dedi.

Tayland, Macaristan, Şili gibi ülkelerde şarkıcının yarattığı ekonomik etki, "Taylor etkisi" olarak tanımlandı.

Amerikan iş dünyası dergisiForbes dergisi, "Dünyanın En Güçlü Kadınları" başlığı altında 100 kişilik listeyi açıkladı. Swift, 100 kişilik listede beşinci sırada yer aldı.

Swift'in hayatı ve şarkıları ABD'deki Arizona Eyalet Üniversitesi'nde "Taylor Swift'in Psikolojisi - Sosyal Psikolojinin İleri Konuları" adlı ders ile işlenmeye başladı.