Galatasaray-Antalyaspor maçındaki penaltı pozisyonuna ilişkin hakemlerin toplantısından bir bölümün sızdırılması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Merkez Hakem Kurulu'ndaki toplantının bir kısmının sızdırılmasının ardından harekete geçti.

TFF'nin aldığı bu adımın ardından, 1 Mart 2024 tarihinde yapılan MHK Eğitim Toplantısı'nın tamamı kamuoyuna yayınlandı.

TFF'nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) düzenli olarak online olarak gerçekleştirdiği iç değerlendirme toplantılarından biri olan 1 Mart 2024 Cuma tarihli toplantı, rutin bir eğitim çalışmasıdır. Kamuoyuna kapalı ve kurum içi yapılan bu toplantının bazı bölümleri, sorumsuz ve kötü niyetli kişilerce bağlamından koparılarak bazı sosyal medya mecralarında yayınlanmış ve kamuoyu yanıltılmak istenmiştir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, bu toplantılarda haftanın öne çıkan kritik hakem kararları değerlendirilir, kararlar üzerinde katılımcıların yorumları alınır ve emsal olaylar tartışılır; böylece en uygun sonuca ulaşılması hedeflenir. Kamuya kapalı ve kurum içi yapılan bu toplantının izinsiz olarak yayınlanması hukuken suç teşkil etmektedir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır."