Ankara 75’inci Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gazeteciler ile bir araya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, süresiz nafakaya karşı olduğunu kaydetti.

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, Göktaş, bir süredir gericilerin hedefinde olan, “Süresiz nafaka” sistemini hedefe koyacak ifadeler kullandı.

SÜRESİZ NAFAKA KABUL EDİLEMEZ
Toplantıda Göktaş’a, “Kadının beyanı esastır meselesini aile birliğini bozduğu yönündeki iddialara katılıyor musunuz?” sorusu yöneltildi. Göktaş, bakanlık olarak tüm mağdurların yanında olduklarını ifade ederek, “Mağdur bir erkekse icabında onun da yanındayız” diye konuştu.

Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair 6284 Sayılı Kanun’un değiştirilmeden, aynen uygulanacağını söyleyen Göktaş, ''süresiz nafaka konusunu da önemsiyorum. Süresiz nafaka ödemek gibi bir uygulama kabul edilemez. Eğer bir mağduriyet oluşuyorsa bu mağduriyetin de üstesinden gelmek lazım. Diğer bakanlıklarımızla da bu konunun üzerinde çalışmayı hedefliyoruz” dedi.

KADINLAR 6284’Ü İSTEMİYOR
Bakan Göktaş konuşmasında, 6284 Sayılı Kanun’un uygulanmasını istemeyen kadınlar olduğunu da iddia etti.