Ercan Çankaya

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, lansman toplantısını bugün (16.03.2024) gerçekleştirdi. 

Sarıyer Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda kalabalık salon dışına kadar taştı.

Şükrü Genç lansman

Genç'in lansmanına Memleket Partisi Kağıthane Belediyesi Başkan Adayı Oktay Öndeş ve Memleket Partisi İstanbul 2. Bölgeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Söyler de katıldı.

Şükrü Genç lansman

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Şükrü Genç'i Sarıyerli çocuklar karşıladı.

Şükrü Genç lansman

Genç, konuşmasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Partide bir yanlışı, bir eksikliği gördüğünüz zaman kayıtsız şartsız eleştireceksiniz. Yapılan herhangi bir yanlışa müsamaha göstermek son derece yanlıştır, mahsuru faydasından büyük olur" sözünü hatırlatarak başladı. Atatürk'ün sözü salondaki herkesin görebileceği şekilde karşılıklı her iki duvara da asılmıştı. 

6-3

Şükrü Genç konuşmasında 15 yılda yaptıklarını ve Sarıyer'in en büyük sorunu olduğunu söylediği mülkiyet sorununu çözmek için yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı.

Şükrü Genç lansman

Genç'in konuşması sırasında piste çıkan bir sevimli kedi, salondakilerin gülümsemesine neden oldu.

Şükrü Genç lansman

Genç'in önümüzdeki 5 yıl için vaat ettiği projeler arasında öne çıkanlar şunlar oldu:

İstinye'ye öğrenci yurdu, kütüphane ve sosyal tesis, Kilyos'a Turban Konaklama ve Kongre Merkezi, Uskumruköy'e bir huzurevi, Sarıyer'e Boğaz Müzesi

Şükrü Genç, konuşmasında ayrıca ilçedeki spor salonları ve sahalarının artırılmasını vaat etti. 

Zekeriyaköy-Arıköy Spor ve Sosyal Tesis Projesi, Ayazağa Sabit Pazar Alanı, Su Ürünleri Çarşısı, Geleneksel Deniz Ürünleri Mutfağı Atölyesi, Balıkçılık Mesleki Eğitim Kursu; Genç'in diğer vaatleri oldu.

Şükrü Genç lansman

Genç, ayrıca gündüz bakımevi ve kreş sayısını artıracaklarını vurguladı. 

Sarıyer Akademi'yi büyüteceklerini söyleyen Genç, Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezlerine (SAGEM) yeni şubeler ekleyeceklerini belirtti. 

İhtiyaç sahibi öğrencilere beslenme çantası desteği sunacaklarını söyleyen Genç, ruhsat işlemlerinin tamamlandığını ve Uskumruköy'e bir ilköğretim okulu yapılacağını belirtti. 

Sarıyerlilere verilen halk kart desteğinin devam edeceğini söyleyen Genç, yeşil dönüşüm ve iklim eylem planıyla birlikte Engelsiz Sarıyer projelerini anlattı.