CHP Erzincan milletvekili Musatafa Sarıgül, mecliste fiziksel saldırıya uğradı.

22. Dönem ANAP Milletvekili Turan Tüysüz'ün Sarıgül'e saldıran isim olduğu ortaya çıktı.

Saldırı gerçekleştiren şahsın korumalar tarafından dışarı çıkarıldığı öğrenildi.

SZC TV muhabiri Aslı Kurtuluş Mutlu, canlı yayında yaşananları şöyle aktardı:

"Sonra Turan Tüysüz'e sorduk. 'Arkadaşlar lütfen...' dedi, yanıt vermekten kaçındı. "Yumruk attınız mı, yanlış bilgi vermeyelim" dedi. "Yok, yok, yok" dedi. Sarıgül'ün sendeleyerek yürüdüğü ana şahit olmuştum ben de. Sorularımızın hiçbirine yanıt vermedi. Ufak bir tebessüm vardı yüzünde ama sinirli de gözüküyordu. İkili arasında önceki dönemde tartışma yaşandığı da ileri sürülen iddialar arasında. Sadece 'yumruk yok' dedi, ama gülümseyerek yanıt verdi."

MUSTAFA SARIGÜL: NE OLDUĞUNU BİLMİYORUM, BEYEFENDİYİ 15 YILDIR GÖRMÜYORUM
Tüysüz gibi Sarıgül de ilk açıklamasında yumruklaşma iddiası için "Yok, yok" yanıtını verdi. 

"Ne olduğunu bilemiyorum. Ben beyefendiyi 15 yıldır görmüyorum" diyen Sarıgül, şöyle devam etti:

"Yıllar önceden tanışıyoruz. Çok değişmiş. Son derece üzüldüm. İçeriğin ne olduğunu da bilmiyorum. Ben bilseydim milletvekili olduğunu, biraz daha fazla dinlerdim. Nerede ne konuşacağını bilmesi lazım. O konuşmaların hiçbirini dikkate almadan uzaklaştım."

ZAMANINDA SARIGÜL'Ü DESTEKLİYORDU
Bu sırada Tüysüz'ün 2005'te CHP Genel Başkanlığı'na aday olan Mustafa Sarıgül'le birlikte hareket ettiği, hatta olaylı kongrede Divan Başkanı Şinasi Öktem'e yumruk attığı süreç akıllara geldi. 

Eski milletvekili, hem bu kavga nedeniyle hem de kurultay salonuna silahla geldiği gerekçesiyle kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk edilmiş, ardından partisinden istifa etmişti.