31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AKP'nin uğradığı yenilgi dikkat çekerken, bu yenilgide büyük payı olan emekçiye yönelik kemer sıkma politikalarının devam etmesi için Türkiye'nin en büyük patronlarından Sabancı'dan çağrı geldi.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 31 Mart Yerel Seçimi sonuçlarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Türkiye'nin yerel seçimleri "barış içerisinde tamamlamasının herkes için memnuniyet verici" olduğunu kaydeden Sabancı, "Değişen dünyada, iklim aciliyetiyle birlikte artık yerel yönetimlere düşen görev artmıştır. Tüm seçilmişlerimizin bu görevlerinin bilincinde olması ve dünyadaki dönüşümü yakından takip etmesi, ülkemizin, şehirlerimizin ve vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırması için son derece önemlidir" ifadelerini kullandı.

'MEVCUT EKONOMİ PROGRAMINA DEVAM ETMELİYİZ'

Güler Sabancı, yerel seçimlerin geride kalmasıyla önlerinde 4 yıllık seçimsiz bir dönem bulunduğunu kaydederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

Bu kesintisiz dönem enflasyonunu düşürmüş, makro dengelerini kurmuş, sürdürülebilir büyüme yoluna geri dönmeye hazır bir Türkiye ekonomisi için büyük bir fırsattır. Ülke olarak muazzam bir potansiyelimiz var. Bunu gerçeğe dönüştürebilmek için hepimize önemli görevler düşüyor. Mevcut ekonomik programa ve normalleşme adımlarına kararlılıkla devam etmeliyiz. Hep beraber, birlik ve beraberlik içinde bunu başaracağımıza inanıyorum.