Real Madrid'e transfer olduğu geçtiğimiz yazdan bu yana üst üste sakatlıklar yaşayan ve henüz İspanyol takımında maça çıkamayan Arda Güler'den sevindirici haber geldi. Real Madrid teknik heyeti, Arda'nın iyileşmesinin son aşamasına geldiğine artık emin.

Takım arkadaşları Noel tatilindeyken antrenmanlara erken başlayan genç futbolcu, son olarak 1.5 ay önce sağ bacağından yaşadığı sakatlığını da geride bıraktı.

Real'in son antrenmanına katılan Türk oyuncu, idman boyunca takımla birlikte çalıştı.

Arda ayrıca Real Madrid'in kondisyoneri Antonio Pintus'un yönetiminde Carvajal, Rodrygo ve Vinicius'un da katıldığı özel bir çalışmayla iyileşme sürecini tamamladı.

FORMAYA HER ZAMANKİNDEN DAHA YAKIN

Haberde, Arda Güler'in Real formasıyla ilk maçına çıkmaya her zamankinden daha da yakın olduğu belirtildi. İspanyol takımında bunun için hedef 2024'ün ilk maçı...

Bir aksilik olmazsa 18 yaşındaki futbolcunun, 3 Ocak Çarşamba günü Santiago Bernabeu'da oynanacak olan Mallorca maçında son dakikalarda da olsa forma giymesi bekleniyor.

Planlamaya göre Arda, 6 Ocak'ta İspanya 4. Lig takımı Arandina'ya karşı oynanacak Kral Kupası maçında ise daha fazla sahada kalacak.

Editör: Serdar Nazım Yüce