Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Banu Parlak'a ait güzellik merkezinin 1 Ekim 2023'te motosikletli kişiler tarafından silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili soruşturmayı tamamladı.

İddianamede, Engin Polat, Dilan Polat, Sezgin Polat ve diğer 5 şüpheli için "birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit" ve "mala zarar verme" suçlarından 2 yıl 4 ay ile 8 yıla kadar hapis cezası talep edildiği belirtildi.

Olay, Banu Parlak'a ait güzellik merkezine 1 Ekim 2023 tarihinde saat 02.00 ile 04.30 arasında motosikletli kişilerin gelip iki kez silahla ateş etmesiyle gerçekleşti. Güzellik merkezinin camına 5 kurşun isabet etti ve maddi hasar oluştu.

Soruşturma kapsamında, 5 Ekim'de yapılan eş zamanlı operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler, "suç örgütüne üye olmak", "örgüt faaliyeti kapsamında silahla tehdit" ve "mala zarar verme" suçlarından tutuklandı.

Ayrıca, Engin Polat, Dilan Polat ve Sezgin Polat'ın "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi" kanunlarına muhalefet suçlarından da tutuklandığı biliniyor.