Pentagon'da 14 yıl istihbarat görevlisi olarak çalışan David Grusch, ABD hükümetinin uzun süredir tanımlanamayan uçan cisimleri yakalayıp tersine mühendislik yapprotığı bir programı olduğunu iddia etmesi gündem oldu.

Savunma Bakanlığı sözcüsü Sue Gough, Grusch'un iddialarını kesin bir dille yalanladı. Goug, 'dünya dışı materyallerin bulundurulması ya da tersine mühendisliği ile ilgili herhangi bir programın geçmişte var olduğu ya da şu anda var olduğu iddialarını kanıtlayacak doğrulanabilir bir bilgi' bulamadıklarını ifade etti.

ABD Kongresi'nde ifade veren Grusch "Resmi görevlerim sırasında, erişimimin reddedildiği UFO kazaları ve tersine mühendislik programı hakkında bilgilendirildim" ifadesinde bulunmuştu. 

Grusch ile birlikte ifade veren eski ABD Donanması pilotu Ryan Graves, UFO'lara ilişkin "şeffaf bir küre içindeki karanlık küplere benziyordu" ifadesinde bulunurken, üçüncü tanık olan eski donanma komutanı David Fravor, "denizin üzerinde süzülen oval şekilli bir nesne gördüğünü" öne sürmüştü.