İBB Meclis Üyesi Oktay Aksu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıyer İlçe Örgütü'ne gelerek adaylık beyanını ilçe yönetimine sundu.

Oktay Aksu, 31 Mart 2024 'te yapılacak seçimlerde tüm hizmetlerde katılımcılığı, şeffaflığı, halkçılığı, eşitliği ve adaleti yansıtacaklarını vurguladı. "Kendime çok güveniyorum ve cesaretimi bana güvenen siz dostlarımdan alıyorum" diyen Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Oktay Aksu, "Her gün çirkinleşen siyaset arenasında temiz kalmak çok önemli. Sizleri arkamda görmek bana moral veriyor" dedi.

"İnsanlık sevgisi yoksa belediyecilik yapamazsınız" diyen Aksu, sosyal belediyeciliğin yoksullara yardım etmek, çaresizlerle uğraşmak, evsizlere ve mazlumlara destek olmak anlamına geldiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

Belediyecilik çöp toplamak, kaldırım yapmak, taşları taşımak, parkları temizlemek, asfalt döşemek değildir. Hayatı kolaylaştıran, hayattan keyif almayı mümkün kılan, birlik ve beraberliği artıran çözümler üretmektir. Kısacası amaç daha mutlu bir Sarıyer yaratmaktır.

'SARIYER'İN EN BÜYÜK SORUNU MÜLKİYET'
Oktay Aksu, "Garipçe'den Hisar'a, Ayazaga'dan Kısırkaya'ya kadar bütün sokaklarını bildiğim Sarıyer'e hizmet etmek istiyorum. Bu yüzden buradayım. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan köylülerden başlayarak Boğaziçi bölgelerimize kadar Sarıyer'in her bölgesine eşit ve ayrım yapmadan hizmet etmek istiyorum. Sarıyer'in en büyük sorunu mülkiyet. Nüfusun yüzde 70'i gecekonduda yaşıyor. İnsanların torunları olsa da yerlerine bir türlü çiviyi çakamıyorlar. Biz yerel yöneticiler bu sorunu çözmek için buradayız. "Çöp toplayıp asfalt döşemekle olmuyor zaten bunu herkes yapıyor" ifadelerini kullandı.

'BU BENİM EN BÜYÜK VARLIĞIM'
"CHP beni çok gururlandırdı; bana üç dönem meclis üyesi, bir dönem başkan yardımcısı ve milletvekili adayı olarak görevler verdi. Bunlar çok onurlu makamlardır. Öncelikle partime teşekkür etmek istiyorum" diyen Aksu, "Çok şükür bunları yaparken en ufak bir sorun yaşamadık. Zihnimiz açık ve net olarak karşınızda duruyoruz. Zaten bu benim en büyük varlığım" dedi.

Oktay Aksu "Bugün sizlerin desteğiyle belediye başkanlığına aday olduğumu duyuruyorum. İstanbul'un incisi, Boğaz’ın efendisi Sarıyer’e belediye başkanlığa aday olduğunu açıklıyorum” diye konuştu.