1 Mart'ta İstanbul'un Mithatpaşa Mahallesi’ndeki Davutpaşa Caddesi’nde meydana gelen trafik kazasında, yazar Eylem Tok'un oğlu T.C. yönetimindeki araç, emniyet şeridinde bekleyenlere çarpmıştı. 18 yaşının altında ehliyetsiz araç kullanan T.C.'nin neden olduğu kazada, 29 yaşındaki Oğuz Murat Acı hayatını kaybetmişti.

Kazanın ardından yapılan araştırmada, Eylem Tok ve oğlunun önce Mısır'a, ardından ABD'ye kaçtığı belirlendi. İkilinin kaçışını organize ettiği iddia edilen Ayşe Ceren Saltoğlu ise tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

New York'ta görüntülenen Eylem Tok ve oğlunun rahat tavırları dikkat çekti. Fotoğrafları çeken ve basına konuşan C.G, “Kanım dondu. Neşe içinde kahkahalarla yürüyorlardı. Eylem Tok ve oğlunu burada bulunan 6. Cadde’de ve 57.Sokak’ta gördüm. Ayrıca konsolosluğa da ihbarda bulundum” demişti.

Hürriyet’te yer alan habere göre, New York’ta çekilen fotoğraflar, kazada oğulları Oğuz Murat’ı kaybeden Aci ailesini derinden yaraladı.

Anne Pervin Aci, “Aklı olan böyle güler mi? O sırıtışları görünce içim cız etti. Kalbimden bir daha bıçaklanmış gibi oldum, bir daha yaralandım. Yazıklar olsun onlara. Biliyoruz 2 gün yatacak 3’üncü gün çıkacak o çocuk. Ama bir gün yatmasını istiyorum. O kadının bir gece de olsa çocuğundan ayrı kalmasını istiyorum. Oğlu hapse girince, o ilk gece göreceğim anneyi. Ben 14 gündür oğlumu göremiyorum. Böyle bir vicdan olur mu? Gülmesini değil benim gibi ağlamasını istiyorum. Getirsin o çocuğu bana versin hiç olmazsa devlete yararlı bir evlat yetiştireyim. O anne oğluna düşman. Dışarı atmışlar çocuğu, vermişler iki tane arabayı. Kimin var 16-17 yaşında. Ama Türkiye’yi beğenmiyorlar, Türkiye’nin adaletine güvenmiyorlar. Saçımı süpürge ettim çocuklarımı okutayım diye. Biz çok güzel çocuklar yetiştirdik” dedi.