Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turunda Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini açıklayan Sinan Oğan, seçimlerin ardından uzunca bir süre sessizliğini korumuştu.

Sinan Oğan, son olarak Rifat Serdaroğlu’nun kendisi hakkında son iki ayda 120 milyon liralık mal aldığı yönünde açıklama yapmıştı.

YeniÇağ gazetesinde Sinan Oğan’ın mal varlıklarıyla ilgili bir haber yer aldı.  Haberde gazeteci Eray Çelebi’nin konu hakkındaki iddialarına yer verildi.

Hakkında 120 milyon liralık mal adlığı yönündeki iddiaları reddeden Oğan’a yanıt gazeteci Eray Çelebi’den geldi.
Çelebi Sinan Oğan aldığı mal varlıklarını tek tek açıklayıp Oğan’ın vergiden kaçtığını, ve satın aldığı ev ve araziler ile mahalledeki arsa planlarını değiştirdiğini iddia etti.


Çelebi açıklamasının devamında Sinan Oğan’ın seçim sonrasında satın aldığı mülkleri tek tek açıkladığını ifade ederek her şeyin açık ve ortada olduğunun altını çizdi, açıkladığı satın alımların iftira ise Sinan Oğan’ın dava açması gerektiğini belirtti.

Yeniçağ Gazetesi ise durumu “Sinan Oğan’ın aldığı lüks ev ve araziler açıklandı. Gazeteci Eray Çelebi’den flaş iddialar” başlığıyla haberleştirmişti.

I M G 6048


Bu başlığa sinirlenen Oğan, Yeniçağ Haber Müdürü Fatih Ergin’i ‘gazeteci bozuntusu’ sözleriyle hedef aldı.


Sinan Oğan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

‘’Fatih Ergin denen gazeteci bozuntusu, sen bu başlığa ahlaklı başlık mı diyorsun? Benzer iddialar yularınızı elinde tutan eski vekil Ahmet Çelik için yapılsa aynı başlığı atar mıydın? Buradan vicdanlı, ahlaklı gazetecilere sesleniyorum. Bu başlık ahlaklı bir gazetecinin atacağı başlık mıdır? “30 milyoncu dükkanından” mal alır gibi benim adıma “hayali bir kaç tane, ne az ne çok hepsi ne hikmetse 30 milyonluk mülkler alıp” hepsine de başka rakam yokmuş gibi  30 milyon fiyat biçip, 30+30+30+30=120 milyonluk sonuca ulaşıp, bunu da doğruymuş gibi yayınladığında biz bunlar iftiradır dediğimiz halde sen bizim açıklamamızı dikkate almayıp “Sinan Oğan’ın aldığı lüks ev ve araziler açıklandı” şeklinde başlık atarak hakkımdaki iftirayı doğruymuş gibi açıklıyorsan sen ahlaksızlığın dibini yaşıyorsun demektir. Ne basın ahlakından bahsediyorsun? Beni seversiniz sevmezsiniz, aldığım kararları desteklersiniz, karşı çıkarsınız anlarım. Ancak bu başlıkla ahlaksızca yaptığınız iftira ve yargısız infazı kimse hoş göremez, doğru bulamaz! Daha önce de yazdığım gibi bunu sana yazdıran Yeniçağ Gazetesi’nin sahibi mahluk Ahmet Çelik’e bunun hesabını soracağım. Elbet bir gün karşılaşacağız ve ben suratına tüküreceğim bu mahlukun! Adamsanız “Sinan Oğan hakkındaki iftiraları net bir dille yalanladı, iddialar iftiraymış” diye de başlık atsanıza? Sizin basın ahlakınıza tüküreyim!’’

I M G 6047

Fatih Ergin ise Sinan Oğan’ın yazdıkları hakkında şu cevabı verdi:

''Bana ahlak dersi verene bakın!
'Ne Kandil Dağı ne domuz bağı' diyerek aldığı oyları götürüp domuz bağcıların yer aldığı Cumhur İttifakı’na çek eden siyasi kapkaççı sıfır siyasi ahlakıyla 'Ahlakçılık' pozları veriyor! 
Sen değil miydin; ikinci turdaki kararından önce görüştüğün kişileri yazdım diye bir ortak tanıdığımıza beni arattıran ama bana 'Yok öyle bir şey' diye mesaj GÖNDEREMEYEN? 
Ahlak öyle mi? Senin hakkında şu an skandal bilgiler var ama henüz teyit ettirmediğim için kullanmadım. Üstelik iddia şeklinde servis edebileceğim halde! Bak buna gazetecilik ahlakı deniliyor! Bilen bilir, kendimi övmeyi sevmem ama gazeteci bozuntusu dediğin Fatih Ergin'in sığınmacı istilası ve kaçak sorunu hakkında kolay kolay kimsenin cesaret edemeyeceği skandalları ortaya çıkaran, 515 Haşimi çetesini yazdığı kitapla deşifre edip Türk milletine ve Türk Devletine tehlikeyi haber veren gazetecidir! Hem de aldığım tehditlere rağmen! Hani senin mahalle değiştirince unuttuğun Türk vatanının istilası meselesi var ya, ondan bahsediyorum! Hatırladın mı siyasi kapkaçcı? Riya ve takiye seni görse kendinden utanır!!! Yeniçağ Gazetesinde talimatla haber yapılmaz, gazetemizi hedef almayı bırak!''

I M G 6046