Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için kapatıldı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Grup Başkanı Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Bitlis Belediyesi'nin kayyım tarafından yönetilen belediye taşınmazlarının satışına ilişkin önergenin oylanması öncesinde yoklama talebinde bulundu. AKP'li Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, itirazların ardından, "Sayı tamam. İç Tüzük bunu emrediyor. Önce biz baktık, sonra da tespit ettik, İç Tüzük’ü uyguladık, biraz sabır. Şimdi yoklama için beş dakika süre veriyorum" dedi ve elektronik cihazla yoklamaya başlandı.

Yoklamanın ardından Bozdağ, "Değerli milletvekilleri, toplantı yeter sayısı yoktur. Birleşime 15 dakika ara veriyorum" diyerek oturuma ara verdiğini açıkladı.

Aranın sonunda Bozdağ, yeniden yoklama yapılacağını ve 5 dakika süre verdiğini belirtti. Daha sonra isimleri okurken, eski Hazine ve Maliye Bakanı Mersin Milletvekili Nureddin Nebati'nin adının söylenmesi üzerine CHP, DEM Parti ve İYİ Parti sıralarından "Yok" itirazları yükseldi.

 İYİ Partili Erhan Usta, “Bu adama Hazine’yi teslim ettik” dedi.

Bekir Bozdağ, "Sayın milletvekilleri, toplantı yeter sayısı yoktur. Yapılan ikinci yoklamada da toplantı yeter sayısı bulunamadığından kanun teklifleriyle komisyonlardan gelen diğer işleri sırasıyla görüşmek için 28 Şubat 2024 Çarşamba günü saat 14.00’te toplanmak üzere birleşimi kapatıyorum" sözleriyle Meclis Genel Kurulu'nu kapattı.

,